źródło: retailnet.pl

W ciągu 30 dni od momentu poluzowania obostrzeń w handlu spółka Martes Sport otworzyła 9 sklepów w Polsce oraz 1 w Rumunii. Tym samym sieć urosła o około 10 000 mkw. od początku roku. Łącznie na mapie Polski w 2020 r. pojawiło się już 14 nowych salonów.


Spółka Martes Sport obecnie posiada ponad 350 punktów o łącznej powierzchni przekraczającej 220 000 mkw. Do końca roku planowane jest otwarcie 20 kolejnych sklepów. Tym samym sieć powiększy się o ponad 30 nowych lokalizacji. Dodatkowo, cały czas trwa proces modernizacji – remodelingu oraz powiększeń lokali do najnowszych standardów.

Ekspansja na kolejne rynki

Sieć Martes Sport nie tylko rozwija się na rynku czeskim oraz rumuńskim ale także planuje rozwój w całym regionie Europy Środkowo – Wschodniej oraz krajach Bałtyckich – Litwie, Łotwie i Estonii.

W obecnych realiach niezwykle istotnym aspektem dla każdej sieci detalicznej jest e-commerce. Spółka cały czas inwestuje w rozwój tego kanału sprzedaży poszerzając jego zasięg o kolejne rynki – rumuński oraz czeski.

Rok 2021 zapowiada się dla Martes Sport równie intensywnie. Zarówno w Polsce, jak i zagranicą planowane są kolejne otwarcia i inwestycje.
Martes Sport to największa polska firma z prywatnym kapitałem w branży sportowej pod względem osiąganych przychodów. Firma w ciągu 15 lat osiągnęła rozmiary ekspansji przekraczając liczbę 350 sklepów na mapie Polski. Martes Sport rozwija się także w Czechach i Rumunii. Spółka prowadzi również sprzedaż internetową poprzez sklepmartes.pl i fitanu.com.

Martes Sport zajmuje się sprzedażą odzieży, obuwia oraz akcesoriów sportowych renomowanych marek (m.in. : Arena, Hi-Tec, Magnum, Martes, Iguana, Nike Accessories, Brugi, Colmar, Elbrus, IQ, AquaWave, Coolslide, Huari, Bejo). Grupa Kapitałowa Martes Sport od wielu lat we wszystkich segmentach działalności rozwija się w sposób ciągły i stabilny. Firma ta należy do liderów na rynku odzieży sportowej w Europie Środkowej i Wschodniej, mając w dorobku wiele prestiżowych nagród.

Polecamy także:

“Lepsi dzięki równości” – nowa kampania marki Under Armour