źródło: artykuł partnerski

Rynek produktów gumowych przeznaczonych do profesjonalnych siłowni i klubów fitness stale się rozwija. To doskonała wiadomość dla inwestorów, którzy mogą modyfikować i ulepszać obiekty, zapewniając większy komfort i jakość usług. Wcześniej opisywaliśmy już maty gładkie i te pokryte sztuczną trawą jako ciekawe alternatywy bezpiecznych nawierzchni w klubach. Dzisiaj przyjrzymy się kolejnemu rozwiązaniu. Zobaczymy, jak maty gumowe Antishock sprawdzają się we wnętrzach fitnessowych. 

Izolacja wibracyjna i dźwiękowa

Antywstrząsowe maty SBR powstają z tego samego materiału co te tradycyjne, jednak różnią się wykonaniem. – Nasze płyty Antishock mają grubość aż 40 mm – tłumaczy Kasjana Kanclerska, Koordynator Sprzedaży Krajowej w firmie Rubtiler. – To ona w znaczący sposób wpływa na podwyższoną izolację wstrząsową, wibracyjną i dźwiękową.

Nie bez znaczenia jest także sam spód z charakterystycznymi równoległymi żłobieniami. Taka budowa dodatkowo amortyzuje oraz wygłusza pomieszczenie.

Płyty gumowe Antishock – lista cech dodatkowych

Grubość mat podwyższa także wytrzymałość nawierzchni na duże obciążenia i jej odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest to więc świetne rozwiązanie pod urządzenia sportowe. – Ich wytrzymałość sprawia, że stanowią doskonałą ochronę pierwotnego podłoża  – wyjaśnia Kasjana Kanclerska. – Wpływa także na długą żywotność tego rozwiązania. To jeden z najważniejszych elementów z punktu widzenia inwestora.

Maty gumowe antywstrząsowePłyty gumowe Antishock powstają z granulatu SBR, dzięki czemu są:

  • antypoślizgowe;
  • odporne na wilgoć, mróz i wysokie temperatury;
  • elastyczne, dzięki czemu amortyzują ewentualne upadki;
  • łatwe w montażu i bezproblemowe w czyszczeniu;
  • w 100% ekologiczne.

Maty gumowe Antishock – zastosowanie

Podwyższone właściwości amortyzacyjne, dźwiękoizolacyjne i wibroizolacyjne sprawdzają się w strefie wolnych ciężarów, w miejscach ich przeciągania, a także w częściach crossfit. Coraz częściej pojawiają się także w przestrzeni cardio. – Jeden n sprzęt generuje niemal niezauważalne mikrowibracje, jednak w większej liczbie mogą one być odczuwalne i wprowadzać dyskomfort u pozostałych osób przebywających na obiekcie. – podkreśla Kasjana Kanclerska z Rubtiler. Maty antishock o podwyższonej izolacji absorbują drgania i eliminują całkowicie ten problem. Chronią jednocześnie podłoże przed uszkodzeniem, co jest dodatkową wartością..  

Z pewnością maty antywstrząsowe zasługują na uwagę, gdyż znacząco wpływają na komfort klientów siłowni, efektywność ćwiczeń, a tym samym na wizerunek klubu.

Więcej informacji:

DZIAŁ SPRZEDAŻY KRAJOWEJ Kasjana Kanclerska
e-mail: k.kanclerska@vinderen.com
tel: +48 665 887 724