źródło: materiały prasowe

Sieć McFIT w Niemczech otworzyła 10 siłowni outdoorowych. W pełni wyposażone namioty treningowe stanęły na parkingach przed stacjonarnymi klubami sieci. To sposób w jaki operator chce umożliwić realizację treningów swoim klientom w czasie lockdownu i zachować płynność finansową.

Studia fitness w Niemczech pozostają zamknięte od listopada z powodu walki z pandemią. Kilka dni temu, podobnie jak w Polsce, decyzja rządzących zniweczyła nadzieję operatorów i klubowiczów na wczesne otwarcie branży. Z tego powodu sieć McFIT postanowiła stworzyć projekt “Outdoor” pod hasłem „Trenuj bezpiecznie, bądź silny”. Przenosząc sprzęt pod namioty treningowe w 10 swoich lokalizacjach w całym kraju.

Namioty treningowe w ścisłym reżimie sanitarnym

Hagen Wingertszahn, Dyrektor Generalny RSG Group, do której należy sieć zaznaczył, że przygotowując się do podjęcia tej decyzji opracowano własną koncepcję utrzymania higieny i reżimu sanitarnego oraz analizę prawną. Podczas treningu obowiązują maski medyczne, na miejscu nie można korzystać z szafek, pryszniców i przebieralni, dodatkowo toalety Dixi zostały ustawione poza namiotem. McFIT Outdoor działa od 6:00 do 21:45, zamiast całodobowo jak w klubach stacjonarnych. W namiotach nie można pojawiać się spontanicznie. Obowiązują zapisy, a czas jednej sesji to maksymalnie 45 minut, z zastrzeżeniem rezerwacji raz dziennie.

outdoor, namioty treningowe, mcfit

Dla Wingertszahn otwarcie strefy zewnętrznej to nie tylko decyzja ekonomiczna, ale „symbol”. W tej chwili branża fitness znalazła się pod ścianą. Chcemy wnieść swój wkład w toczącą się debatę o otwarciach: „Sport, ruch, to podstawa naszego społeczeństwa”.

Rainer Schaller, Prezes McFIT GmbH dodał:

To podstawowy problem, kiedy ludzie nie mogą uprawiać sportu. Obecnie sprawność jest ważniejsza niż kiedykolwiek w celu wzmocnienia zdrowia fizycznego i psychicznego . Oczywiście jest to też walka o przetrwanie. W tej chwili sytuacja wpływa również na dużych graczy. Studia znikną z rynku. Wielu operatorów w USA miało już to smutne doświadczenie. Jestem pewien, że ta fala dotknie również Europę – a im dłużej potrwa blokada, tym będzie bardziej dramatyczna

“McFIT Outdoor” nie spodobał się władzy

Projekt McFit spotkał się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony klubowiczów ale także polityków. Po kilku dniach od otwarcia strefy outdoor, zostały zamknięte cztery namioty treningowe. Ekspert ds. Zdrowia Karl Lauterbach (SPD) powiedział: „Uważam tę akcję za godną ubolewania. To nie pasuje do obecnego czasu. Ludzie proszeni są o nie odwiedzanie krewnych. To jeszcze nie czas również na takie sportowe zajęcia. Spotyka się wiele osób. Nawet gdy spotykają się na zewnątrz”.

Przedstawiciele sieci zapewniają jednak, że są w stałym kontakcie ze stroną rządzącą i walczą o to, aby zamknięte strefy outdoorowe ponownie przywrócić.

Polecamy także:

Equinox otwiera swoją pierwszą outdoorową siłownię w Los Angeles