materiały zdjeciowe www.kswmma.pl

To już oficjalna informacja. Michał Materla, znany wszystkim mistrz federacji KSW w wadze średniej otwiera własną siłownie w rodzinnym mieście – Szczecinie.

Klub będzie miał powierzchnie powyżej 1000m2. Będzie wyposażony w sprzęt takich marek jak Hammer Strength oraz Life Fitness.
Oprócz treningu siłowego na wysokiej klasy maszynach, potencjalni klubowicze będą mogli zarazić się pasją do sztuk walki.

Połączenie zajęć ze sztuk walki z siłownią jest bardzo popularne za granicą. Nowy trend staje się coraz bardziej doceniany również w Polsce. Coraz więcej osób, w tym ludzie biznesu zaczyna trenować boks oraz inne sztuki walki, które kształtują charakter i stają się sposobem na utrzymanie dobrej kondycji oraz walki ze stresem.

Popularnym konceptem zagranicznym oferującym takie połączenie jest HITIO Gym, który już niedługo pojawi się w Polsce.

Michał Materla otwarcie siłowni miał w planach już jakiś czas. Teraz marzenie zostanie wkrótce wcielone w życie. Klub będzie tak wyposażony, żeby mógł dostarczyć klientowi wszystko to co jest niezbędne do zrobienia komplementarnego treningu. To miejsce stworzone z pasji dla pasjonatów oraz osób, które chcą zarazić się pasją do sportu.

Dla przypomnienia: Karierę w mieszanych sztukach walki Materla rozpoczynał w listopadzie 2003 roku, kiedy to na gali eliminacyjnej MMA Polska 2 pokonał Tomasza Janiszewskiego. Po zwycięstwie na tej samej gali nad Andrzejem Kulikiem, popularny „Cipao” zdobył podczas MMA Polska 3 mistrzostwo polski w kategorii do 100 kg, pokonując Jarosława Stachera. Passa 8 kolejnych zwycięstw Materli została przerwana w listopadzie 2005 roku, gdy na Jungle Fight 5 pokonał go Evangelista Santos. Rok później Materla wygrał turniej KSW w wadze średniej, pokonując w finale Krzysztofa Kułaka.

W marcu 2011 roku „Magic” wystąpił na gali KSW 15: „Współcześni Gladiatorzy”, gdzie pokonał Gregory’ego Babene. Po 4 kolejnych zwycięstwach Materla otrzymał walkę o pas mistrza federacji KSW w wadze średniej z Jayem Silva. Tytuł ten zdobył zwyciężając poprzez decyzję sędziów, mimo iż w trakcie pojedynku nabawił się kontuzji. Po roku przerwy spowodowanym ową kontuzją, Materla bronił pasa w walce z Rodneyem Wallace’em, którego pokonał przez nokaut w 21 sekund. Podczas kolejnej obrony Materla zwyciężył z Kendallem Grove’m poprzez jednogłośną decyzję sędziów. 28 września doszło do rewanżowego starcia między Materlą a Silvą. Ten drugi podchodzący do walki po dwóch porażkach z rzędu pokonał Materlę w 2. rundzie, gdzie po przepuszczeniu próby obalenia i serią ciosów przy linach znokautował Polaka. Materla pasa mistrzowskiego w tym pojedynku nie bronił.

23 maja 2015 pokonał przez techniczny nokaut Tomasza Drwala na kilka sekund przed końcem pojedynku. Tytuł stracił w piątej obronie 28 listopada 2015 na rzecz Mameda Chalidowa (źródło w=Wikipedia)

Polecamy także:

5 porad, które pomogą Ci efektywniej zarządzać klubem fitness