W dniach 08.03.2017 – 11.03.2017 w Los Angeles (USA), miały miejsce jedne z największych targów branżowych dla odwiedzających typu BUSINESS / B2B.

W tym roku zarejestrowanych było ponad 10.000 osób

 

Podczas targów miał miejsce również kongres merytoryczny organizowany przez IHRSA. Wykłady prowadzone były w 2 miejscach w łącznie 11 salach. Wyselekcjonowanie najbardziej potrzebnej wiedzy było nie lada wyzwaniem, gdyż w szczytowych momentach kongresu we wszystkich 11 salach trwały wykład, które startowały od tej samej porze. 

 

To, co było warte uwagi, to stwierdzenia dot. Zmian na rynku. Przede wszystkim poruszano kwestię rozwoju segmentu klubów Butikowych oraz klubów typu Low-Cost. 

 

Podawano również przykłady, w których członkowie klubów klasy mid-market, przeznaczają równowartność kwoty wydawanej na swoje członkostwo, aby uzupełniać swój tygodniowy grafik zajęciami w klubach typu Butik.

 

Kolejny bardzo istotnym tematem poruszanym przez wielu wykładowców, była kwestia generowania oraz konwersji lead`ów / konatktów pozyskanych OnLine.

Np.:

 

#1 – Jak zamienić naszych fanów z FB na klubowiczów ?

#2 – Jak powinna wyglądać reklama wideo na FB

#3 – Jak wykorzystać instagram, aby generować nowe leady?

#4 – I wiele, wiele więcej…

 

Przez ostatnie kilka lat uczestnicy mieli wrażenie, że wiedza przekazywana podczas kongresów IHRSA w USA, czy w EUROPIE, jest zbyt powtarzalna. To co większość uczestników powtarzała na podstawie tegorocznego kongresu, to jedno – było warto.

 

Dużo adekwatnej wiedzy do tego, z czym spotykamy się na rynku, a sami wykładowcy naprawdę postarali się, aby ich analizy i porady nie dotyczyły tylko rynku Stanów Zjednoczonych, ale były dopasowane do zasad i realiów rynku Europejskiego.

 

Najbliższy kongres IHRSA odbędzie się pod koniec października 2017 roku w Londynie. Osobiście rekomendujemy dołączenie do tego wydarzenia przede wszystkim właścicielom i managerom klubów fitness.