Miha Bodytec wyznacza trendy rozwijając trening EMS w Polsce

Lider rozwiązań do treningu EMS w Polsce, dystrybutor Miha Bodytec planuje nawiązanie współpracy z instytutem szkoleniowym Glucker Kolleg. To bardzo ceniony i uznany partner, który od lat certyfikuje i szkoli trenerów w Niemczech. Kolejnym etapem rozwoju Miha Bodytec w Polsce mają być  szkolenia trenerów, służące pogłębieniu ich wiedzy oraz zastosowania treningu EMS.

Miha Bodytec to coś znacznie więcej niż produkt, to obszerna wiedza trenera i jego odpowiedzialność. Widząc jak często nieumiejętnie i niebezpiecznie wykorzystywana jest technologia EMS, chcemy zacząć uświadamiać rynek, aby jakość świadczonych usług była na najwyższym światowym poziomie. W trakcie minionych targów FIT-EXPO 2017 w Poznaniu mieliśmy przyjemność gościć ikonę treningu EMS na świecie i współtwórcę instytutu Glucker Kolleg Pana Jensa Vattera, który podczas trzech dni targów wspólnie z teamem Miha Bodytec Poland uświadamiał użytkowników czym jest bezpieczne i poprawne stosowanie technologii EMS.” – przyznaje Maciej Wolny, z Miha Bodytec Polska.

Jak wynika z badań przeprowadzonych nad skutecznością treningów EMS jest on jednym z „głównych trendów” na niemieckim rynku fitness. Nowoczesny typ treningu stał się sam bardzo skuteczną metodą poprawienia formy fizycznej, wydajności i zdrowia. Wysoce rozwinięta technologia nie odgrywa jednak jedynej decydującej roli. Tak samo ważny – a nawet bardziej istotny dla zapewnienia powodzenia treningu oraz bezpiecznego stosowania – jest trener. Zna on swoich klientów i wykorzystuje „narzędzie EMS” do ustalania bodźców odnoszących się do treningu w najkrótszym możliwym czasie. Monitoruje on i nadzoruje postępy oraz jednocześnie pełni rolę konsultanta w zakresie prawidłowej diety oraz zdrowego stylu życia. Spotkania i wsparcie zapewniają również trwałą motywację wraz z odpowiednią regularnością treningu, dzięki czemu można optymalnie osiągnąć osobiste cele treningowe. Obserwując uważnie sytuację na rodzimym rynku i dbając o najwyższą jakość świadczonych usług, dystrybutor Miha Bodytec wprowadził zasady bezpiecznego treningu EMS pod hasłem „Safety First”. Obecne wyniki naukowe jasno pokazują, co jest konieczne do bezpiecznego korzystania z technologii. Z tego powodu opracowano wytyczne na podstawie zaleceń właściwych naukowców zajmujących się sportem na niemieckich uniwersytetach w Kolonii, Kaiserslautern i Erlangen, którzy prowadzą badania w zakresie EMS.