Kwiecień jest uznawany miesiącem Autyzmu. Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizowana jest kolejna, 6ta już edycja akcji sportowo-charytatywnej “Milion Swingów dla Autyzmu”. Z roku na rok w uczestnictwo w wydarzeniu włącza się coraz więcej klubów w całej Polsce,

Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą akcji „Milion Swingów dla Autyzmu” jest instruktor Strong First Polska – Marcin Kil.  W 2014 roku, po uzgodnieniach z szefem Centrum Kettlebell Polska – Dariuszem Waluś oraz prezesem Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” – Sebastianem Cycułą, w Zielonej Górze, w klubie Iron Church ,odbyła się pierwsza edycja akcji.

Wcześniej Marcin wspierał już organizację Kettlebells for Autism, która pomaga osobom z autyzmem. Do tego działania, niewątpliwie inspiracją był siostrzeniec Marcina, dotknięty autyzmem – Tobiasz.

Na pierwszym wydarzeniu w Iron Church pojawiło się niewiele osób. Zostało wykonanych 10 040 swingów.  Od początku obraliśmy sobie cel – poszerzyć wiedzę w społeczeństwie na temat autyzmu, podczas eventu można było porozmawiać z terapeutkami ze Stowarzyszenia „Dalej Razem”, jak i z rodzicami dzieci z autyzmem.

Od drugiej edycji, patronat honorowy nad wydarzeniem objęła fundacja Start-Sport, a jego ambasadorem został strongman Tyberiusz „Tyberian” Kowalczyk. W 2015 roku w Zielonej Górze zanotowano 62 000 swingów! ( najwytrwalsza osoba wykonała ich 2047).

W 2016 roku, do Iron Church w Zielonej Górze dołączyły inne miasta – m.in. Wrocław, Lublin, Lubin, Bytom, Kraków, Bielsko-Biała. 2 kwietnia 2016 połączyliśmy siły i wspólnie wykonaliśmy ponad 700 000 swingów.. Każde miasto, cały dochód z imprezy przeznaczyło na wybraną przez siebie organizację zajmującą się osobami z autyzmem.

W 2017 roku w całej Polsce wykonano 579 193. Tak, jak w 2016, każde miasto dochód z imprezy przeznaczyło na wybraną organizację wspierającą osoby z autyzmem.

W 2018, w akcji brało udział 11 miast w Polsce. Wspólnie wykonaliśmy 563 053 swingów, Ambasadorką akcji była Paulina Holtz.

Regulamin oraz szczegóły akcji znajdują się na oficjalnej stronie organizatora,

Polecamy także:

Kukuła Healthy Food inwestuje w zakład produkcyjny