źródło: materiały prasowe

Od 2 grudnia, Kluby Fitness oraz siłownie w Anglii zostaną ponownie otwarte i jak zapewniła strona rządząca, nie będą już uwzględniane w dalszych restrykcjach. To ogromny sukces przedstawicieli branży oraz lokalnych władz.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej

Co najważniejsze, Kluby Fitness będą mogły pozostać otwarte na wszystkich trzech poziomach rządowego systemu ostrzegania o COVID-19 (poziomy oraz restrykcje zmieniają się zależnie od ilości dziennych zakażeń).

Niezrozumiała dla wszystkich pozostaje jednak decyzja, jaką podjął Boris Johnson, względem organizacji grupowych zajęć fitness. W jednych zajęciach będą mogły uczestniczyć osoby z tego samego gospodarstwa domowego lub grupy. 

W ogłoszonym 23 listopada rządowym planie o nazwie “zimowy plan COVID-19”, premier oświadczył, że wszystkie sporty amatorskie mogą również zostać wznowione w systemie trzech poziomów, a w najbliższych dniach zostaną potwierdzone ograniczenia jakie będą w tym sektorze obowiązywać.  

Sektor aktywności fizycznej z zadowoleniem przyjął decyzję o ponownym otwarciu drzwi do swoich obiektów i wyłączeniu ich z ograniczeń na poziomie trzecim.

To ogłoszenie pokazuje pozytywną zmianę w dążeniu rządu do wzmocnienia fizycznej i psychicznej odporności naszego kraju poprzez korzystanie z siłowni i obiektów fitness – powiedział Huw Edwards, dyrektor generalny ukactive

„Z rozczarowaniem zauważamy jednak, że ćwiczenia grupowe w pomieszczeniach są objęte ograniczeniami na poziomie 3 i nie będą dozwolone, chyba że w grupach osób z jednego gospodarstwa. Sektor udowodnił, że działalność ta może być wykonywana w sposób bezpieczny, przy użyciu kombinacji dystansu społecznego, dezynfekcji i zwiększonej wentylacji. Złożymy oświadczenia przed rządem i postaramy się to zmienić. Ponowne otwarcie w Anglii jest niewątpliwie krokiem milowym, a drugi lockdown sprawił, że ​​nasz sektor zmobilizował się w niewiarygodny sposób. Obiekty sportowe i ich członkowie lobbowali swoich lokalnych przedstawicieli, aby wzmocnić dowody na to, że te usługi są niezbędne i odporne na zakażenia COVID-19.

„Nasz sektor musi nadal opowiadać się za większym wsparciem i uznaniem jako usługi podstawowej dla społeczności w całej Wielkiej Brytanii, a my nadal będziemy kwestionować uzasadnienie zamykania obiektów w Szkocji i Irlandii Północnej”. Branża fitness wspiera zdrowie fizyczne i psychiczne kraju, łączący społeczności i oszczędności NHS (National Health Service) 9,5 miliarda funtów rocznie. W czasie pandemii ćwiczenia fizyczne były promowane jako podstawowa codzienna czynność, a zwłaszcza w miesiącach zimowych dostęp do siłowni i obiektów rekreacyjnych ma kluczowe znaczenie dla wielu milionów ludzi w utrzymaniu zdrowia fizycznego i psychicznego.

„Patrząc w przyszłość, sektor fitness  potrzebuje dostosowanego pakietu wsparcia w celu jego naprawy w 2021r. Ożywienie gospodarcze naszego sektora jest nierozerwalnie związane z przyszłością zdrowia naszego narodu, a ten pakiet wsparcia wymaga również wzmożonego informowania zdrowia publicznego o aktywności fizycznej., zarówno poprzez kampanie jak i strategię dotyczącą otyłości.”

Przedstawiciele sektora wezwali rząd do przeprowadzenia przeglądu międzyresortowego, który zapewni dokładną analizę roli, jaką branża fitness odgrywa w społeczeństwie, i określi jasne zalecenia dotyczące jej włączenia do procesu kształtowania polityki w całym rządzie.

„Nasz sektor może wesprzeć wiele kwestii, które znajdują się w zasobach rządowych, od chorób psychicznych, cukrzycy typu 2 i samotności, po ograniczenie przestępczości.”

Walka branży w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się od nawoływania o wsparcie, skierowanego do lokalnych władz przez operatorów klubów fitness.

Polecamy także:

Tylko 20% społeczeństwa zgadza się z zamknięciem Klubów Fitness!