źródło: materiały prasowe

Użytkownicy klubów fitness wciąż oczekują nowych rozwiązań, które pozwolą im osiągnąć wymarzoną sylwetkę i zdrowie. Branża inspirowana innymi dyscyplinami sportu, aranżowała systemy treningowe na własne potrzeby. Trend ten dotyczy także wojska. Tak zwany trening militarny cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Najstarszym konceptem realizującym treningi militarne jest “Be Military Fit”, który do rynku fitness wszedł w 1999r. Głównym założeniem BMF jest zasada “ćwicz wszędzie”. Niezależnie od pogody, wieku i poziomu zaawansowania. Obecnie koncept zapowiedział wzmożoną ekspansję, chcąc otworzyć 20 lokalizacji w 3 miesiące.

Be Military Fit realizuje swoją misję na trzech płaszczyznach, które oferuje również dla potencjalnych franczyzobiorców.

“Podobnie jak wojsko, ćwiczymy na tym, co mamy – ławkach, oponach, linach, wykorzystując masę własną lub masę partnera. Jesteśmy jedyni w branży fitness jako firma, która naprawdę realizuje zasadę “ćwicz wszędzie”. Nasze unikalne systemy zapewniają kompletne rozwiązanie do treningu fitness”.

Treningi outdoorowe

Najprostsze rozwiązanie o najniższym nakładzie finansowym oraz koszcie operacyjnym. Opracowany system szkoleniowy BMF, franczyzobiorca wraz ze swoim zespołem realizuje w dowolnym miejscu na otwartej przestrzeni. W tym przypadku wystarczy samochód i plecak.

Treningi mobilne

Mobilny system treningowy znacznie usprawnia trening na świeżym powietrzu, zapewniając członkom nowe treningi, nowy sprzęt i nowe doświadczenia. To pierwszy mobilny system treningowy inspirowany wojskiem z opatentowaną technologią i najnowszym systemem monitorowania tętna.

Treningi miejskie

System szkolenia miejskiego staje się coraz bardziej popularny wśród właścicieli franczyz BMF. Oprócz BMF Urban w Battersea, wkrótce zostaną otwarte nowe lokalizacje Urban w St Albans, Letchworth, Hampstead Heath i Crystal Palace.

BMF Urban jest najlepszym miejscem do szkoleń i zapewnia swoim członkom wspaniałe wrażenia przez 365 dni w roku dzięki najnowszym programom szkoleń grupowych, treningów personalnych i małych grup. System Urban Training wnosi zupełnie nowy poziom doświadczenia, przyciągając jeszcze szerszą rzeszę ćwiczących.

Wszystkie systemy treningowe Be Military Fit są także dostępne w usłudze BMF AT HOME, aby zgodnie ze swoimi założeniami dać możliwość ćwiczyć wszędzie.

Do realizacji mamy trzy poziomy zaawansowania oznaczone kolorami:

  • NIEBIESKI  dla początkujących
  • CZERWONY  dla średniozaawansowanych
  • ZIELONY  dla zaawansowanych 
Be Military Fit

Marka jest silnie wspierana przez swojego współwłaściciela Beara Gryllsa, który przyciąga nowych klientów i inwestorów. Daje także gwarancje rozpoznawalności konceptu od samego początku.