źródło: https://www.perfectgym.com

Obecny klient klubu fitness to osoba, która szuka wygodnych sposobów, aby stać się zdrowszym. Aplikacje mobilne, oferty cateringu dietetycznego, masażyści wykonujący swoje zabiegi z wizytą w domach powodują, iż konsument bez wychodzenia z domu może o siebie zadbać. Właściciele, menagerowie klubów fitness muszą stale konkurować ze zmieniającymi się trendami i poszerzać swoją ofertę, aby ożywić swoją społeczność i zachęcić swoich klubowiczów do pozostania w klubach.

Obecne, najpopularniejsze zajęcia fitness to trening zarówno dla ciała jak i ducha. Mają poprawiać kondycję fizyczną ale również uwalniać od stresu i przynosić korzyści emocjonalne. Poniżej kilka przykładów ciekawych zajęć dla obiektów basenowych i sportowych.

1. Zajęcia w basenie

Powszechnie wiadomo, że zajęcia w basenie sprawiają, że trening staje się dużo bardziej efektywny niż ten wykonywany “na powierzchni”. Woda angażuje całe ciało, jednocześnie sprawiając, że wykonywane czynności i ćwiczenia są znacznie łatwiejsze niż w przypadku wykonywania ich w studio. Ciekawym rozwiązaniem zatem jest przeniesienie zajęć typu joga czy jazda na rowerze właśnie do przestrzeni basenowej.

Terapia wodna stała się modną formą spędzania wolnego czasu dla osób starszych, które poszukują treningu o niskim wpływie, ale trudnym. Woda spoczywa na stawach i masuje mięśnie, zapewniając jednocześnie odporność, która poprawia wytrzymałość.

2. Muay Thai

Nie jest to sport nowy ale ostatnio zyskuje co raz większą popularność. Wschodnia technika walki skupia się na użyciu ośmiu punktów (ramion, łokci, kolan, nóg) ciała jako narzędzi ofensywnych i defensywnych w walce wręcz. Muay Thai jest doskonały dla tych, którzy poszukują intensywnego treningu cardio na całe ciało. Jest to sport, który niesie za sobą również inne korzyści, takie jak: zwiększona kondycja układu sercowo-naczyniowego, zwiększona mobilność stawu biodrowego oraz ulga w stresie. Techniki stosowane w tym sporcie są bardzo skuteczne, gdy są stosowane w samoobronie, szczególnie dla kobiet.

3. Kickboxing

Jest to sport który łączy klasyczne techniki boksu ze zwinnymi ruchami kopiącymi. Trening kickboxingu związany z sercem i równowagą, może również pomóc wzmocnić układ nerwowo-mięśniowy, poprawić równowagę, mobilność, dzięki czemu jest to trudny i bardzo korzystny trening dla starszych członków ośrodka rozrywki.

4. Taniec

Zajęcia taneczne są świetnym ćwiczeniem cardio. Poprawiają również elastyczność całego ciała. Wiele zajęć treningowych dodaje elementy tańca, co sprawia, że dla niektórych członków trening staje się zabawą a nie wysiłkiem i przynosi lepsze efekty.

5. Taniec na rurze – Pole Dancing

To trudny i wymagający trening dla kobiet, który sprawia, że ciało staje się bardziej wytrzymałe. Osoby ćwiczące muszą dawać z siebie 100% aby opanować technikę i być w pełni świadomi swojego ciała. Zajęcia z tańca na rurze w klubie, oprócz poprawy sprawności fizycznej, doskonalenia i poprawy wytrzymałości poprawiają pewność siebie osoby w nich uczestniczącej.

6. Bokwa

Bokwa to kolejny trening taneczny, który czerpie inspirację z hip-hopowych i południowoafrykańskich stylów tańca. Podobnie jak Zumba, Bokwa została opracowana głównie jako trening fitness, dlatego trenerzy muszą posiadać certyfikat, aby prowadzić zajęcia. Kroki Bokwy przypominają litery i cyfry, a uczestnicy są zachęcani do samodzielnego improwizowania wraz ze wskazówkami instruktora.

W przeciwieństwie do tańca na rurze, który wymaga dyscypliny, skupienia i poświęcenia, atrakcyjność Bokwy polega na tym, że zachęca członków do zabawy. Ponieważ istnieją modyfikacje ruchów dla każdego, wszystkie grupy wiekowe i poziomy mogą eksperymentować z tą klasą tańca. Jest to przyjemny sposób rozrywki dla rodzin, które mogą wspólnie ćwiczyć.

7. Zajęcia w powietrzu

Fitness w powietrzu działa poprzez mocowanie mocnych hamaków z sufitu studyjnego, który może wytrzymać do 1000 funtów. Członkowie są następnie podnoszeni w powietrze, aby się rozciągnąć na kilka pozycji pod czujnym okiem instruktora. Podczas gdy fitness powietrzny nie jest tak dynamiczny jak inne treningi studyjne oparte na podłodze, głównym celem jest stworzenie przemyślanych i wdzięcznych ruchów, które wspaniale działają na kręgosłup ćwiczącego.

Polecamy również:

Współczesny świat fitness to sukces klubów butikowych?