Warszawa 18.04.2017 r.

                               PRESS RELEASE

Szanowni Państwo,

Firma Move Media, którą mam przyjemność reprezentować, jest jedynym w Polsce operatorem telewizji BTV. Pod taką nazwą funkcjonował do dziś autorski kanał prezentujący treści wideo emitowane w klubach fitness w całym kraju.

Historia kanału BTV sięga roku 2012 kiedy po przejęciu spółki 3Space powstaje spółka Benefit Multimedia. Już w roku 2013, 100% jej udziałów przejmuje Benefit Systems.  W ramach tej spółki Benefit Multimedia rozwija swoją działalność tworząc własną redakcję i zajmując się produkcją treści wideo na potrzeby klubów fitness, których portfolio nieustająco poszerza.

1 stycznia 2016 roku reprezentowana przez Michała Maciuka Piano Group, zakupiła Benefit Multimedia stawiając na jej rozwój, który umożliwić miał stworzenie interesującej z punktu widzenia potencjalnych klientów skali.

Inna spółka należąca do grupy Piano Group – Move Media – przejęła na siebie obowiązki związane z komercjalizacją biznesu Benefit Multimedia. Odtąd te dwie spółki współpracują ze sobą w modelu 1PNL. Benefit Multimedia odpowiada za realizacje i produkcję kontentu, rolą Move Media jest sprzedaż czasu antenowego w postaci spotowych kampanii reklamowych, branded contentu, dedykowanych felietonów oraz akcji specjalnych na terenach klubów fitness.

W roku 2016 spółka poszerzyła swoje portfolio o Jatomi Fitness, największą – obok Calypso – sieć w Polsce, oraz o ekskluzywną ze względu na lokalizacje w hotelach Hilton, Marriott czy Regent sieć Holmes Place.

Dzięki ekspansji, Move Media wyrosła na jedynego operatora treści wideo w blisko 190 klubach w Polsce. Nasz zasięg to dziś już ponad 30 miast w całym kraju. Poza wymienionymi powyżej Calypso, Jatomi i Holmes Place, w naszym portfolio znajdują się zarówno takie sieci jak Fabryka Formy, Fitness Platinium, S4 Fitness Club, Energy Fitness, Zdrofit, Studio S7, FitFabric, Egurolla Fitness Club, Bella Line jak również ponad  50 największych klubów niezrzeszonych w żadnej z sieci.

Skala sprawia, że dziś nasz kanał wykorzystywany jest jako pełnowartościowy element media miksu ponieważ kluby fitness to punkty styku z atrakcyjną, świadomą grupą konsumentów.

IV edycja raportu „European Health & Fitness Market Report 2017” opracowanego przez firmę konsultingową Deloitte oraz organizację EuropeActive umiejscowiła Polskę  w pierwszej dziesiątce największych rynków Europy ze względu na przychody osiągane przez kluby. Na koniec 2016 r. wyniosły one w Polsce 3,676 mld PLN. Ten sam raport prognozuje, że liczba użytkowników klubów fitness z obecnych 50 mln, wzrośnie  w Europie do 80 mln w roku 2025.

 

Dla nas to doskonałe wieści i potwierdzenie, że skupiliśmy się na bardzo dobrze rokującej gałęzi biznesu reklamowego. Nie zatrzymujemy się zatem i wprowadzamy kolejne po poszerzeniu portfolio zmiany.

Dyrektorem zarządzającym Move Media, odpowiedzialnym za rozwój biznesu został Czarek Sochacki, manager z ponad 20-letnim stażem w branży reklamowej. W domach mediowych przeszedł szczeble kariery od media assistanta, aż do client service directora. Od 15 lat specjalizuje się w komunikacji w mediach out of home. Ściśle współpracował ze wszystkim ogólnopolskimi firmami związanymi z OOH. Szefował polskiemu oddziałowi agencji komunikacji out of home Posterscope należącej do międzynarodowej sieci Dentsu Aegis Network. Zasiadał w jury festiwali reklamowych Effie oraz Media Trendy. Doradzał takim klientom jak m.in. Ford, Volvo, Samsung, Inteligo czy Kimberly-Clark.

Dziś w rozwoju naszych spółek ważny dzień. Podjęliśmy decyzję o pożegnaniu się z osadzoną już wprawdzie na rynku, ale zbyt techniczną marką BTV. Od wtorku 18 kwietnia 2017 roku przechodzi ona do historii ustępując miejsca Move TV. Pod takim brandem emitowany będzie nasz autorski kanał telewizyjny w klubach fitness.

 

Rozpoczynamy zatem nowy etap naszej przygody, do której serdecznie Państwa zapraszam

 

Z poważaniem,
Agnieszka Olczakowska
Move Media