artykuł partnerski

Używanie bieżni jest naturalnym wyborem przy rozgrzewce, ale też znakomitym substytutem biegania na świeżym powietrzu. Urządzenia te, zyskują coraz więcej miłośników w klubach fitness, gdzie w godzinach szczytu eksploatowane są w największy sposób. Będąc właścicielem klubu fitness, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów przed zakupem bieżni, aby sprzęt mógł służyć klubowiczom przez długie lata.

 

Bieżnia mechaniczna czy elektryczna?

Warto mieć w klubie różnorodne urządzenia treningowe, tak aby oferować więcej ciekawych rozwiązań klubowiczom. Bieżnie mechaniczne charakteryzują się tym, że nie posiadają silnika i osoba ćwicząca musi sama, siłą swoich mięśni wprawić urządzenie w ruch. Bieżnie elektryczne natomiast, posiadają silnik, który wprawia w ruch pas biegowy i jest on kontrolowany z poziomu ekranu urządzenia. Dużym zainteresowaniem wśród klubowiczów cieszą się bieżnie mechaniczne, które dzięki różnorodnym akcesoriom mogą uatrakcyjnić każdy trening. Przed wyborem tego typu urządzenia, sprawdź posiada ono system regulacji oporu i możliwość przyjmowania kilku pozycji biegowych (takie opcje posiada np. Skillmill marki Technogym).

Żywotność pasa biegowego

Wybierając bieżnię, zwróć uwagę na podaną żywotność pasa biegowego. Im sprzęt jest lepszej jakości, tym przewidywana długość użytkowania pasa jest większa. Jest to kluczowy aspekt przy wyposażaniu klubu fitness, ponieważ bieżnie są jednymi z najczęściej używanych urządzeń. Warto poszukać sprawdzonego dostawcy, który zagwarantuje Ci trwałość i jakość sprzętu. Włoska firma Technogym, tworząc swoje bieżnie, gwarantuje najdłuższą żywotność pasów biegowych na rynku. W zależności od modelu oraz warunków w jakich wykorzystywana jest bieżnia, urządzenia są tak skonstruowane, aby pas wytrzymał minimalnie 20 tys. km, a w przypadku dobrej eksploatacji i konserwacji, pas biegowy wytrzyma nawet 50-60 tys. km. Przekłada się to na aż 6000 h ciągłej pracy przy prędkości 10 km/h. Okres użytkowania zależy m.in. od wilgotności, czystości powietrza i miejsca, w którym stoi urządzenie.

Maksymalna waga użytkownika – udźwig bieżni

Warto wybierać takie bieżnie, które oferują wysoki udźwig, czyli dużą dopuszczalną wagę użytkownika. Gwarantuje to bezpieczeństwo treningu i poprawną pracę urządzenia, nawet w przypadku treningu osoby otyłej. Na rynku dostępne są modele oferujące maksymalną wagę użytkownika nawet do 220 kg.

Powierzchnia biegowa, blat bieżni i amortyzacja

Istotne są nie tylko same wymiary bieżni, ale także całkowita powierzchnia biegowa. Im jest większa, tym większy komfort użytkowania podczas ćwiczeń. Warto zwrócić uwagę również na to, czy blat bieżni jest przekładalny czy nie. Technogym oferuje bieżnie z nieprzekładalnymi blatami, które są pokryte grubszą warstwą z żywicy fenolowej, co znacznie zwiększa ich żywotność. Bieżnie wyposażone w blaty przekładalne mogą być bardziej narażone na mikrouszkodzenia. Bardzo ważnym aspektem w przypadku bieżni jest również amortyzacja – powinna być ona usytuowana w miejscach, gdzie stawiane są najczęściej stopy biegacza. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo treningu i stanowi solidne wsparcie dla naszych stawów.

Ergonomiczne ułożenie ekranu bieżni

Ważnym, choć niedocenianym aspektem jest ułożenie wyświetlacza urządzenia. Często monitory ustawione są w taki sposób, że użytkownik niepotrzebnie zadziera głowę, przez co napina mięśnie szyi patrząc w ekran. Firma Technogym przeprowadziła wiele badań dotyczących ustawienia, kąta i wysokości wyświetlaczy, po to, aby tworzyć urządzenia dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa człowieka oraz miejsca padania wzroku. Dzięki takim zastosowaniom, sprzęty te nie obciążają mięśni szyi, nie powodują więc bólu i niepotrzebnych napięć w tym obrębie.

Technologia

Żyjemy w czasach dynamicznego rozwoju technologii multimedialnej, która również rozwija się w branży sprzętu fitness. Producenci sprzętu oferują różnorodne rozwiązania, począwszy od prostych ekranów LED, wyświetlających podstawowe parametry treningowe, kończąc na nowoczesnych multimedialnych ekranach, oferujących o wiele więcej opcji, takich jak np. możliwość oglądania telewizji, przeglądania internetu, korzystania z ulubionych aplikacji, a także wgrywania tras biegowych, monitorowania swoich postępów czy korzystania z programów treningowych.. Wybierając bieżnię, która ma służyć klubowiczom przez długie lata, warto iść z duchem czasu i wybrać urządzenia z multimedialnymi ekranami, które nie tylko zapewnią naszym klientom ulubioną rozrywkę, ale wpłyną też na motywację do treningu (np. poprzez stały kontakt z trenerem w aplikacji czy rywalizację z innymi klubowiczami).

Silnik w bieżniach

Silnik w bieżniach elektrycznych, jego moc oraz wytrzymałość, dokładnie tak jak w samochodzie, to gwarancja długiego i bezawaryjnego użytkowania urządzenia. Przed zakupem urządzeń, warto więc zainteresować się, jaki rodzaj silnika posiada dana bieżnia oraz jaką gwarancję oferuje producent. Wszystkie profesjonalne bieżnie do użytku klubowego, Technogym wyposaża w silnik komercyjny, a więc dużo mocniejszy niż standardowy silnik wykorzystywany w bieżni elektrycznej. Taki silnik jest objęty 10-cio letnią gwarancją i profesjonalnym serwisem. Żaden inny produkt na rynku nie może pochwalić się tego typu profesjonalnym rozwiązaniem, przy jednoczesnym, tak małym zużyciu energii.

Jeśli nie wiesz jaka bieżnia będzie odpowiednia do Twojego klubu fitness, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą wybrać odpowiedni sprzęt.

ITP S.A. – oficjalny przedstawiciel marki TECHNOGYM w Polsce

Tel: +48 781 212 321

E-mail: technogym@itpsa.pl

www.technogympolska.pl

Polecamy także:

TECHNOGYM partnerem Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020