źródło: Property Design

Nad płockim Zalewem Sobótka władze miasta zamierzają wybudować centrum sportowo-rekreacyjne. Do współpracy przy realizacji projektu samorząd zaprasza prywatnych partnerów. Miasto ma doświadczenie w tej formie realizacji projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Przedsięwzięcie ma na celu zapewnienie mieszkańcom Płocka i okolicznych miejscowości całorocznego dostępu do nowoczesnej i atrakcyjnej bazy rekreacyjnej z funkcjami sportowymi. Partner prywatny odpowiedzialny będzie za zaprojektowanie, sfinansowanie i wykonanie robót budowlanych. Wynagrodzeniem partnera prywatnego będzie przede wszystkim wyłączne prawo do eksploatacji, w tym prawo do pobierania pożytków z powstałego obiektu – czytamy na Portalu Property Design

Płock jest miastem stawiającym na aktywność fizyczną mieszkańców.  Znajduje się tu hala sportowo-widowiskowa Orlen Arena z widownią na 5,5 tys. osób, trzy stadiony, trzy pływalnie, hala sportowa ze ścianką wspinaczkową, korty tenisowe (otwarte i kryte), przystań jachtowa, lotnisko aeroklubu i sezonowe lodowisko. Płocczanie korzystają z licznych orlików, siłowni „pod chmurką” i ścieżek rowerowych, których przybywa z roku na rok. Chlubą miasta są szczypiorniści Orlen Wisły Płock, wielokrotni mistrzowie Polski, a także piłkarze nożni, którzy w 2016 roku, ponownie, znaleźli się w gronie drużyn Ekstraklasy.

Polecamy także:

Kontrowersyjna kampania Xtreme Fitness Gyms – Turbo Pupa podbija Polskę