źródło: www.healthclubmanagement.co.uk

ukactive zakwestionował postępowanie szkockiego rządu w sprawie lockdown po doniesieniach o opóźnionym ponownym otwarciu obiektów rekreacyjnych w kraju.

Obecnie nie ma uzgodnionej daty ponownego otwarcia siłowni i basenów w Szkocji, mimo że Anglia i Irlandia Północna pozwoliły na powrót do biznesu obiektów rekreacyjnych.

“Ciągłe opóźnienie ponownego otwarcia siłowni i ośrodków wypoczynkowych w Szkocji, szkodzi sektorowi i zagraża jego przyszłości”, powiedział Huw Edwards, ukactive CEO. “Opóźnienie to grozi również osłabieniem powrotu Szkocji do zdrowia po COVID-19, osłabiając sektor, który może mieć pozytywny wpływ na walkę z tym wirusem. Rząd Szkocji musi nadal współpracować z sektorem, aby wyznaczyć jasną drogę do ponownego otwarcia, zapewniając niezbędną klarowność.

Co istotne, powinna ona skorzystać z oferty wizytacji obiektów i zobaczyć z pierwszej ręki środki ochrony, które są wprowadzane w celu zarządzania dystansem społecznym i czystością, po tym jak podobne wizyty zostały przeprowadzone z powodzeniem w Anglii. Należy wspierać sektor, aby zapobiec zamknięciu placówek, znacznej utraty miejsc pracy i wzmocnić zdrowie ludzi w całej Szkocji.” – dodał Edwards.

Po raz drugi ukactive zwrócił się do rządu szkockiego o opłacenie rachunków w ośrodkach fitness i o wyznaczenie osób do wizytacji ośrodków, stosujących wyżej wymienione obostrzenia anty-COVID-19.

W czerwcu ukactive zaprosiła szkocką pierwszą minister Nicolę Sturgeon do “odwiedzenia siłowni i obiektów rekreacyjnych” po tym, jak opisała siłownie jako “hotspoty do transmisji COVID-19”.

Walia również ma jeszcze zdecydować o dacie powrotu do funkcjonowania siłowni i basenów.

Polecamy także:

 

W pojedynku o zdrowie – BoxMaster® atakuje