I Kongres EMS & Business, który odbył się 23-24 lutego w hotelu DoubleTree by Hilton we Wrocławiu okazał się strzałem w 10-tkę, zgromadził bowiem aż 180 uczestników. Zaproszenie współorganizatora i pomysłodawcy kongresu, Macieja Wolnego z mihabodytec Poland przyjęli wybitni specjaliści od treningu EMS z Niemiec. Od lat wyznaczamy trendy i kierunki rozwoju w segmencie treningu EMS w Polsce, stąd też obecność najlepszych z najlepszych w tej dziedzinie. Zależało mi na tym, by podzielili się z uczestnikami swoją obszerną wiedzą, pasją i profesjonalnym podejściem do biznesu– przyznaje Maciej Wolny.

Inspirujące wykłady

Pierwszego dnia odbyło się aż dziesięć prelekcji, podczas których omówiono wszystkie najważniejsze aspekty treningu EMS ( stricte treningowe, naukowe, sprzedażowe i marketingowe). Gości przywitał gospodarz Kongresu, Maciej Wolny, który przeanalizował rynek w Polsce pod kątem szans i potencjału dalszego rozwoju. Odniósł się również do zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego stosowania systemu EMS, oraz kreowania niewłaściwych modeli biznesowych. Helge Gützlaff z Miha Bodytec zaprezentował misję i wizję tej niemieckiej marki – światowego lidera w dziedzinie EMS oraz plany rozwoju na najbliższe lata (m.in ekspansję na USA) a także wielokrotnie podkreślał naukowe podstawy treningu EMS. Tę tematykę szczegółowo omówił prof. dr Wolfgang Kemmler. Od lat prowadzi badania w zakresie treningu EMS i jest głównym z autorów międzynarodowych zasad bezpieczeństwa w treningu EMS – Safety First. Z kolei goszczący wielokrotnie w Polsce szkoleniowiec Jens Vatter z GluckerKolleg omówił trening EMS pod kątem grup docelowych i obszarów stosowania m.in. wellness, oraz medical, czy sporcie, następnie skupił się już stricte na programowaniu i planowaniu sesji treningowej EMS. Natomiast Martin Petsche, CEO Bodystreet – największej sieci franczyzowej studiów EMS w Europie przedstawił filary i strategię marki, która w związku z planowaną ekspansją na rynek europejski szuka również partnerów zainteresowanych współpracą w naszym kraju.

Od wyznaczania celów do strategii w Social Media

W ostatnim bloku wykładów pierwszego dnia, postawiono na interakcje. Dan Samek, charyzmatyczny mówca motywacyjny i coach z Die EMS Akademie, najpierw pokazał na czym polega prawdziwa moc wyznaczania celów, oraz jak ich realizacja przekłada się na wzrost liczby klientów w studiach EMS. Następnie wziął pod lupę grupy docelowe, które powinny znaleźć się w obszarze zainteresowania prowadzących studio EMS. Pierwszy dzień kongresu zwieńczyło wystąpienie Thomasa Dybvada, właściciela duńskiej sieci studiów EMSBodyPower, który na konkretnych przykładach pokazał niezaprzeczalną rolę przemyślanej strategii digital marketingu w sukcesie studia EMS. Mimo później godziny, został zasypany gradem pytań od uczestników.

Wymiana pozytywnej energii i solidna dawka motywacji

Drugiego dnia, w niedzielę w dwóch salach odbyły się warsztaty praktyczne w wyspecjalizowanych grupach: dla trenerów EMS poprowadzone przez ikonę treningu EMS na świecie Jensa Vettera z GluckerKolleg oraz sprzedażowe dla właścicieli i managerów studiów, które poprowadził Dan Samek prowadzący szkolenia dla największych światowych operatorów EMS. Ogromne zainteresowanie naszym eventem, które przeszło moje oczekiwania, oraz co najważniejsze niebywale pozytywny odzew uczestników utwierdza mnie w przekonaniu, że kształtujemy rynek EMS w Polsce i podążamy we właściwym kierunku- podsumowuje Maciej Wolny. Chcemy pokazać iż współpraca z nami to nie tylko zakup systemu do treningu EMS, ale ogromne wsparcie na każdym etapie planowania i prowadzenia BIZNESU. Doświadczyli tego przede wszystkim nasi klienci drugiego dnia Kongresu. Z pewnością szkolenia i warsztaty będziemy organizować cyklicznie. Jesteśmy również na etapie kilku projektów które zrewolucjonizują rynek treningu EMS w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Kongresu na www.emstraining.pl

Polecamy także

13 grzechów głównych w pracy Trenera Personalnego