źródło: materiały prasowe

W zeszłym roku, łączna wartość firm fitness na całym święcie sięgała 100 miliardów dolarów. Rynek fitness jest mocno nasycony. Wybić się na tle konkurencji nie jest łatwo, jednak poniższe siłownie niezaprzeczalnie tego dokonały.

Siłownia Davida Bartona – Limelight | Nowy Jork

Sieć Klubów Davida Bartona zadziwia swoimi wnętrzami. Plakaty, meble vintage, biblioteczki czy kule dyskotekowe to podstawowe wyposażenie każdego z obiektów. W jednym z wywiadów dla NYT, Barton wyznał, że średnia inwestycja w jeden jego klub wyniosła 11 milionów dolarów. W związku z ekstrawagancją, jaką w każdym aspekcie reprezentuje Barton, nikogo nie zdziwiło otwarcie Klubu Fitness we wnętrzach zabytkowego kościoła z 1800r. W ofercie Klubu znajdziemy takie zajęcia jak: Komunia Core, Msza dla mięśni czy Zbawienie.

Siłownia & SPA Davida Bartona – Astor Place | Nowy Jork

Obiekt w Astor Place, to kolejna inwestycja Davida Bartona. Tym razem w klimacie punkowym.

Moi klienci prowadzą intensywne życie, a my podsycamy tę intensywność. Chcę, żebyś zapomniał o świecie zewnętrznym, kiedyś jesteś w tym miejscu – powiedział Barton opisując swoje realizacje.

Hard Candy Fitness

Sieć Klubów o nazwie Hard Candy Fitness powstała w 2010r. Jej nazwa nawiązywała do albumu Madonny, która była jednym z założycieli i twarzą sieci. Niestety, znane nazwisko nie przełożyło się na zainteresowanie potencjalnych klientów w takiej mierze jak zakładano początkowo. Część z Klubów została zamknięta lub przejęta przez innych operatorów. Siłownie Hard Candy Fitness na każdym kroku zaznaczają obecność gwiazdy, która jest ich częstym gościem.

Subject: Madonna On 2013-10-30, at 5:16 PM, Slaughter, Graham wrote: An MDNA-era Madonna is depicted on a mural near a work-out cage. PHOTO BY Graham Slaughter. IMG_6107.JPG

Illoiha Fitness Club | Tokio

To miejsce zasługuje na wyróżnienie ze względu na specjalnie zaprojektowaną ściankę wspinaczkową. Dzieło japońskiej firmy Nendo sprawia wrażenie odbicia w krzywym zwierciadle, a zamiast typowych chwytów wspinaczkowych wykorzystano elementy wyposażenia wnętrz. Ramki do zdjęć, lustra, głowy jeleni, klatki dla ptaków i wazony z kwiatami mają nawiązywać do tokijskiej dzielnicy mody, w której mieści się Klub. 

Mamy nadzieję, że nasza wyjątkowa ścianka wspinaczkowa w stylu Omotesando zainspiruje nowicjuszy do wypróbowania tego sportu i rozpocznie nową falę fitnessu ze stylem – zaznaczają twórcy.

Pink Iron Gym | Beverly Hills

Chociaż Klub Pink Iron Gym obecnie już nie istnieje, to warto o nim wspomnieć. Oferta tego Klubu nie różniła się od pozostałych. Były zajęcia typu joga, HIIT, kick-boxing czy crossfit. Na pewno jednak, nigdzie indziej nie znajdziemy do dzisiaj takiego wnętrza. Zarówno ściany jak i elementy podłogi zostały pomalowane na różowo. Dodatkowo akcesoria do treningu i wyposażenie zostało przygotowane w tym samym odcieniu. Klub wyróżniał się także atmosferą. Przed rozpoczęciem poszczególnych zajęć, uczestnicy zbierali się wokół dedykowanej tablicy i opowiadali swoją historię związaną z Pink Iron Gym. Dzisiaj właściciele postanowili stworzyć nowy obiekt, również dedykowany kobietom, jednak w stylu nowoczesnym.

Gidropark | Kijów

Nie tylko w zamkniętej przestrzeni można stworzyć coś oryginalnego. W Kijowie, na terenie prawie 10 tysięcy metrów kwadratowych funkcjonuje, jedna z pierwszych na świecie siłowni plenerowych. Pawie 200 maszyn powstało ze złomu i zużytych opon. Niektóre działają dzięki gąsienicom z czołgów. Siłownia cieszy się dużą popularnością ze względu na fakt ogólnej dostępności i braku jakichkolwiek opłat.

 

Polecamy także:

EKO TRENDY – stwórz siłownię przyjazną środowisku