TOP 5 – najpopularniejsze zajęcia fitness w tym roku

W ofertach klubów fitness pojawiają się coraz bardziej wymyślne formy aktywności. Zajęcia prowadzone w grupie przez odpowiednio przygotowanego trenera motywują i wprowadzają uczestników na wyższy poziom aktywności, dzięki której mogą osiągnąć zadowalające efekty oraz korzyści zdrowotne. Obecnie obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania ze strony klubowiczów zajęciami organizowanymi w grupach. Topowe zajęcia mają przeważnie charakter choreograficzny, są to treningi wydolnościowe, podczas których intensywnie pracuje układ sercowo-krążeniowy. W wielu klubach nie jest możliwe przyjście na zajęcia z marszu. Trzeba odpowiednio wcześniej zapisać się i zarezerwować miejsce. Według rankingu przeprowadzonego dla  magazynu „Avanti FIT&BEAUTY”, w tym roku w dalszym ciągu prym wiodą zajęcia prowadzone na trampolinach, a także Barre Beat, Twerkout, Aeroboxing oraz Mobility.

Trening na trampolinach, czyli Jumping Fitness polecany jest osobom pragnącym schudnąć, ponieważ doskonale podkręca przemianę materii. Podczas godzinnego treningu można spalić aż 800 kcal. Ruchy wykonywane podczas skoków, na niewielkich rozmiarów trampolinach poprawiają koordynację, rzeźbią sylwetkę i aktywują hormony szczęścia. Jumping fitness to specjalnie opracowany system treningowy złożony z sekwencji ćwiczeń zaczerpniętych z różnych dyscyplin sportowych, który pomaga wzmacniać i kształtować sylwetkę. Ponadto udowodniono, że skakanie na trampolinie jest dziesięć razy skuteczniejsze niż bieganie, ponieważ dzięki nieustannym zmianom grawitacji większa ilość mięśni jest jednocześnie angażowana w ruch, przez co podnosi się efektywność ćwiczeń.

Barre Beat to zaskakujące połączenie baletu i fitnessu w trening funkcjonalny. To forma aktywności dedykowana  głównie kobietom, które marzą o smukłej sylwetce z delikatnie zarysowaną linią mięśni. Baree Beat inspirowany jest treningami modelek Victoria’s Secret. Zajęcia są połączeniem dwóch części: treningu na drążku oraz ćwiczeń wykonywanych na macie. Trening na drążku przyczynia się do aktywacji mięśni głębokich. Zajęcia uczą prawidłowej postawy ciała oraz tego, jak poruszać z gracją i wdziękiem. Natomiast trening na macie nastawiony jest na wzmocnienie mięśni.

Twerkout to kolejne modne zajęcia pobudzające kobiecość oraz podnoszące pewność siebie dziewcząt borykających się z masą kompleksów.  Twerkout to nic innego jak workout, twerk i nauka tańca w jednym. Trening łączy w sobie  elementy cardio, ćwiczenia wzmacniające oraz rozciągające.  Specjalna choreografia prowadzona przy odpowiedniej muzyce oparta jest na nauce twerku, czyli dużej ilości powtórzeń ruchów związanych z pupą.

Aeroboxing to połączenie sztuk walki i fitnessu pozwalająca spalić podczas jednej sesji od 600 do 800 kcal. Te dynamiczne, wykonywane przy muzyce ciosy i wykopy przyspieszają tempo spalania tkanki tłuszczowej, wzmacniają mięśnie ramion, nóg, tułowia, rozwijają szybkość, zwinność i wytrzymałość. To bardzo intensywne zajęcia doskonale rozładowujące stres.

Mobility to zajęcia grupowe nastawione przede wszystkim na stretching mięśni. To ćwiczenia z wykorzystaniem gum, taśm oraz rollerów. Trening nastawiony jest na szybszą regenerację oraz pozwala zapobiegać kontuzjom.