źródło: artykuł sponsorowany

Młodzi ludzie mają w sobie ogromne pokłady energii, którą często wykorzystują do uprawiania różnego rodzaju sportu. Piłka nożna, koszykówka, taniec, gimnastyka artystyczna czy biegi długodystansowe – możliwości jest wiele, a każdy nastolatek z pewnością ma swoją ulubioną aktywność. Jeżeli Twoje dziecko intensywnie trenuje, warto zadbać o jego zdrowie i regenerację. Oprócz diety i odpowiedniej ilości snu, niezwykle istotną rolę odgrywa dopasowany materac, którego niewątpliwie nie może zabraknąć w sypialni nastoletniego sportowca.

Nocny odpoczynek po treningu

Intensywna aktywność fizyczna w ciągu dnia ma bardzo dobry wpływ na organizm, wymaga jednak regeneracji w postaci zdrowego, długiego snu. Dlatego tak ważne jest zapewnienie dziecku odpowiedniego podłoża do spania – dopasowanego do wzrostu, preferencji i potrzeb Twojej pociechy. Dobrym wyborem będą chociażby materace w Łomży, wśród których odnajdziesz szeroki wybór produktów marki Hilding. Dostępne są modele w różnych rozmiarach, o wielu stopniach twardości i rozmaitym wypełnieniu, dzięki czemu z pewnością wybierzesz idealny materac umożliwiający nocną regenerację Twojego nastoletniego sportowca.

Sprężystość i elastyczność – kluczowe cechy materaca dla nastolatka

Warto pamiętać, że młodzi ludzie wciąż rosną, a ich kręgosłup narażony jest na obciążanie oraz nieprawidłowe kształtowanie się, ze względu na niewłaściwą postawę, siedzący tryb życia oraz nachylanie się nad ekranem telefonu, tabletu czy laptopa. Pomyśl więc o zakupie materaca, który odpowiednio dopasuje się do ciała nastolatka, zapewni prawidłowe ułożenie ciała i pozwoli odpocząć kręgosłupowi. Tego typu podłoże powinno cechować się przede wszystkim sprężystością i elastycznością, co umożliwi prawidłowy rozwój dziecka w okresie dojrzewania. Jeśli Twoja pociecha intensywnie trenuje, odpowiednia amortyzacja pleców i odpoczynek wszystkich partii mięśni jest jeszcze bardziej istotny. Dlatego idealnym rozwiązaniem do sypialni nastoletniego sportowca okaże się materac Hilding Funky, o którym przeczytasz na stronie https://materacelomza.pl/hilding-funky-materac-dla-aktywnych-nastolatkow/.  

Tego typu model posiada także szereg innych wyjątkowych właściwości, wychodzących naprzeciw potrzebom młodych ludzi. Zawiera wypełnienie piankowe, które po jednej stronie materaca cechuje się twardością H2, a po drugiej – H3. Dzięki temu idealnie dopasuje się do preferencji i wagi Twojego dziecka. Na uwagę zasługuje również fakt, że materiał użyty w produkcji nie zawiera substancji alergicznych czy szkodliwych związków. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o materacu Hilding Funky, zajrzyj na stronę https://materacelomza.pl/materac-dla-nastolatka-dowiedz-sie-wiecej-o-hilding-funky/.

Materac dla nastolatka – nie tylko do spania!

Nawet najbardziej aktywni młodzi ludzie często korzystają z materaca nie tylko podczas snu, ale również w ciągu dnia. Oglądają filmy, spędzają czas na telefonie, czytają książki lub uczą się w pozycji leżącej, gdyż jest to wygodniejsze niż siedzenie na twardym krześle. Dlatego materac dla nastolatka powinien cechować się odpornością na ścieranie, a także łatwością w usuwaniu ewentualnych zabrudzeń, co zapewni czystość i higienę podłoża w dzień i w nocy. Modele marki Hilding Funky posiadają wysokiej jakości pokrowiec Young, który z łatwością można wyprać w razie potrzeby. Dlatego też idealnym rozwiązaniem nie tylko dla nastoletnich sportowców, ale również mniej aktywnych młodych ludzi, są materace Hilding.