Po 3 miesiącach izolacji i treningów w domu, w sobotę 6 czerwca 2020 ponownie zostały otwarte kluby sieci Holmes Place. Sieć wdrożyła specjalny plan działania, zawierający się w haśle: NASZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO.

Zespół Holmes Place skupił się wokół ważnego zobowiązania opartego na 3 głównych filarach:

  1. Specjalny plan działania gwarantujący bezpieczeństwo Klubowiczów i Pracowników. Kluby będą przestrzeniami, w których zapewniona będzie higiena i bezpieczeństwo.
  2. Plan szkoleń dla Pracowników, aby wszyscy działali odpowiedzialnie.
  3. RECOVERY PLAN dla Klubowiczów, aby pomóc im wrócić do formy fizycznej i psychicznej.

Jak wygląda korzystanie z klubów, prezentuje poniższy filmik:

Nie jest tajemnicą, że samotność i izolacja społeczna mają negatywny wpływ na zdrowie psychiczne i samopoczucie. Zwiększają również ryzyko choroby sercowo-naczyniowej, demencji i depresji, ale również osłabiają nasz układ odpornościowy, mięśnie i stawy. Mogą przyczynić się także do zwiększenia masy ciała, a nawet otyłości.

Dlatego sieć Holmes Place chce znowu zobaczyć swoich członków w klubie, aby się wspierać i wspólnie osiągnąć cele. Im szybciej, tym lepiej!

W klubach wymagane jest noszenie maseczek przez Klubowiczów w częściach wspólnych, tj. strefa recepcji, szatnia. Podczas treningu noszenie maseczek nie jest konieczne. Na podłodze zostały wyznaczone strefy, które ułatwią utrzymanie odpowiedniej odległości między ćwiczącymi.

Grafik zajęć fitness został ułożony w taki sposób, aby zapewnić 15-minutowe przerwy między zajęciami w celu dezynfekcji sprzętu i sali.

Część maszyn cardio została czasowo wyłączona z użytku, aby zapewnić odpowiedni dystans pomiędzy ćwiczącymi.
Na terenie klubu przebywa w tym samym czasie odpowiednia liczba osób, czyli nie więcej niż 1 osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni klubu.

Przestrzeń klubu przed otwarciem została poddana procesowi zamgławiania w celu jeszcze bardziej skutecznego zdezynfekowania sprzętu, pomieszczeń i powietrza.

Został zapewniony bezdotykowy check-in oraz check-out. Na wejściu do klubu znajduje się urządzenie, zapewniające pomiar temperatury.

Sieć zadbała o odpowiednią (zgodną w wytycznymi) liczbę osób w saunach, jacuzzi, na basenie oraz strefach mokrych.

Na terenie siłowni zostały oznaczone miejsca, w których powinny ćwiczyć osoby wykonujące trening funkcjonalny. Instruktor oraz Trener Personalny dostosuje trening tak, aby ćwiczenia mogły być wykonywane w obrębie wyznaczonego miejsca. Trenerzy Personalni oraz Instruktorzy przygotowujący sprzęt będą dokonywać każdorazowej dezynfekcji na potrzeby treningu personalnego. Trener podczas prowadzenia treningu będzie korzystał z przyłbicy.

Środki te pozwolą ponownie cieszyć się aktywnością fizyczną, spotkaniami z przyjaciółmi i zdrowiem, ale w bezpiecznej przestrzeni.

Polecamy także:

Kluby Fitness Platinium ponownie otwarte!