BF w rozmowie z Grzegorzem Wiśniewskim – właścicielem SPORTSWEAR Bodybuilding&Fitness Wear, dytrybutorem marki NEBBIA

Nebbia Polska pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno w porównaniu do innych konkurencyjnych firm posiadających w swojej ofercie odzież sportową. Byliśmy świadkami ofensywnego wejścia Twojej firmy na rynek. Powiedz nam proszę czym jest marka oraz czym się wyróżniacie na tle konkurencji?

NEBBIA jest producentem najwyższej jakości, sportowej odzieży na siłownię i do klubu fitness. Jest wiodącą marką kreującą trendy modowe w branży odzieży sportowej i użytkowej. Możemy zdecydowanie powiedzieć, że marka odniosła absolutny sukces, również na polskim rynku. Nasze produkty sprzedajemy w całej Europie. Ciągle poszerzamy sieć punktów handlowych, w których można kupić odzież NEBBIA. Współpracujemy z klubami sportowymi, sklepami z odzieżą sportową. Wyróżnia nas przede wszystkim jakość oraz design. NEBBIA to marka, która jest liderem wzornictwa odzieży sportowej. To z biura projektowego naszej marki wychodzą wzory, które są najbardziej pożądanymi modelami w Europie. 

Czym kierują się Klienci decydując się na zakup Waszej odzieży? Jak wygląda odbiór Waszych nowości? Czy obserwujecie duże zainteresowanie?

Tak, jak wspomniałem wyróżnia nas naprawdę wyjątkowe wzornictwo. Dla nas nie ma nic ważniejszego jak świetnie skrojona odzież sportowa, dodajmy do tego wysokiej jakości, typowo sportowe materiały i mamy sukces marki NEBBIA. Potwierdzeniem popularności marki może być fakt, że nasze klientki przygodę z siłownią zaczynają od zakupu legginsów NEBBIA. Niewątpliwie jest to nagroda dla nas, za ogromny wysiłek jaki wkładamy w nasze produkty i jakość obsługi Kika miesięcy temu wprowadziliśmy też pierwszą sportową kolekcję STREET. Są to ciuszki z wygodnych sportowych materiałów, idealnie skrojone jak przystało na markę NEBBIA, lecz przeznaczone raczej do noszenia po treningu. Wyszliśmy w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom naszych klientek, domagających się odzieży, która zaprezentuje ich sportowe, piękne sylwetki również po wyjściu z klubu sportowego. Kolekcja okazała się oczywiście kolejnym sukcesem. Ponadto podczas targów GoActive w Ptaku swoją premierę miała nasz nowa kolekcja, która dokładnie tego samego dnia pojawiła się w sprzedaży w Polsce i w całej Europie. Została bardzo dobrze przyjęta podczas premiery na targach. Sprzedaż internetowa zaskoczyła nas ponownie do tego stopnia, że pomimo naprawdę solidnego zapasu produktów z nowej kolekcji, już po trzech dniach robiliśmy kolejne zapasy aby sprostać zapotrzebowaniu. Nowa kolekcja to piękne połączenie najlepszych sportowych materiałów, z których tworzymy nasze niezniszczalne produkty. Mowa tu o materiale SUPPLEX oraz CARBON. Połączenie tych dwóch materiałów to techniczny majstersztyk oraz niesamowite wizualne efekty. Będzie się pięknie w tych modelach ćwiczyło ze względu na walory materiału, ale i obłędnie wyglądało ze względu na połączenie tych dwóch materiałów i wyszukany krój. nasze ubrania dedykujemy dla wszystkich ćwiczących pań. Od wielbicielek crossfitu, przez trening siłowy, aerobowy, zumbę a nawet twerk.

Jakie nowe udogodnienia wprowadzacie dla swoich Klientów?

W drugim tygodniu czerwca wchodzą w życie postanowienia umowy z INPOST, więc będzie możliwość odbioru zamówień w paczkomatach oraz postanowienia umowy z GLS, dzięki czemu wysyłki za granicę będą tańsze i zdecydowanie szybciej będą docierały do naszego klienta. Nasz zasięg wysyłek na obszarze Europy powiększa się do 21 krajów. Poza tym w czerwcu w sprzedaży pojawi się ponad 10 nowych modeli, w większości będą to damskie letnie modele. Ciekawostką jest to, że dwa z nich to sportowe stroje kąpielowe. Już w maju pojawił się jeden strój kąpielowy dedykowany dla sportowej sylwetki, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem, mocno wykraczającym poza nasze oczekiwania!

Jesteście widoczni na wielu wydarzeniach branżowych. Jakich Klientów oczekujecie podczas eventów, jak oceniacie odbiór marki podczas tego typu wydarzeń?

Targi to dla nas za każdym razem świetna okazja do spotkania z naszymi klientami, ale przede wszystkim świetny moment, aby dotknąć przymierzyć, czy zakupić modele często obserwowane przez klientki od dłuższego czasu na naszych stronach i profilach społecznościowych. Cześć z klientek (pomimo możliwości aż 100 dniowego zwrotu produktu zakupionego przez internet)  preferuje przymiarkę przed zakupem, dlatego staramy się pojawiać na wszystkich większych eventach w Polsce i za granicą.  Nie wolno nam zawieść oczekiwań naszych klientów. Bardzo wielu z nich pojawia się na targach właśnie dla nas. Planują zakupy dużo wcześniej, mają okazję w jednym miejscu dotknąć, przymierzyć i kupić naszą odzież, i dla nich właśnie pojawiamy się na wszystkich większych eventach w Polsce.  Od trzech lat uczestniczymy we wszystkich największych eventach w Polsce. W tym roku wzięliśmy udział w Europe Sport Power oraz w Go Active Show w Nadarzynie. Kolejnym wydarzeniem, na którym będziemy obecni będzie FIWE.

Jak Twoim zdaniem wypadają  polskie eventy branży fitness w porównaniu do zagranicznych?

Mamy absolutnie wysoki poziom. W Europie oczywiście na pierwszym miejscu jest FIBO, ale polskie eventy są zaraz na kolejnych miejscach. Mamy bardzo wysoki poziom, mamy się czym chwalić.

Jak Wam idzie realizacja założonych planów na ten rok?

Jesteśmy znaną marką w branży, umacniamy naszą pozycję, poszerzamy asortyment, wprowadzamy nowe, jeszcze bardziej zaawansowane kolekcje. Są to cele, które realizujemy bez przerwy.

Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Szmidt