Drodzy Państwo, o komentarz dotyczący sytuacji w branży fitness, związanej z sianiem paniki dotyczącej epidemii koronawirusa, poprosiliśmy Łukasza Balickiego, CEO eFitness.

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest bardzo dynamiczna na całym świecie, również w Polsce. Słyszymy, że wiele firm ma kłopoty organizacyjne. Jak to jest u Was?

Witam serdecznie. Tak, sytuacja jest bardzo dynamiczna, staramy się być na bieżąco. Do tej pory zasadniczo nikt nie wie, na czym stoimy. Codzienne funkcjonowanie naszej firmy jest w pełni zachowane. Wprowadziliśmy niezbędne działania prewencyjne, tak aby jak najbardziej dbać o bezpieczeństwo pracowników. W kwestiach organizacji pracy, mamy przetestowane procedury, które zapewniają ciągłość pracy, tak aby klienci mogli korzystać z naszych usług bez zakłóceń.

To na co jesteśmy gotowi?

Na każdy scenariusz, w rozumieniu sytuacji z Niemiec, Hiszpanii czy Włoch, bez względu na region.

Jakie to procedury? Czy klienci mogą spać spokojnie?

Tak, zdecydowanie. Korzystamy w rozproszonych Data Center, które są odporne na wirusy. A na poważnie, wybraliśmy narzędzia, na których możemy polegać od lat.  Nasi dostawcy działają bez zarzutu, jesteśmy w ciągłym kontakcie. W kwestiach organizacyjnych jesteśmy podzieleni na zespoły, umiemy też pracować zdalnie. Jeśli będzie taka potrzeba, możemy wszyscy przejść w taki tryb pracy, bez wpływu na bieżące funkcjonowanie firmy. Polegamy na procesach, które są efektem wieloletniej pracy i doświadczenia.

Wiele firm stara się pracować zdalnie. Jak to jest w praktyce? Czy to na pewno dobra metoda?

To zależy od organizacji firmy i wielu innych czynników. Jeśli chodzi o zespół eFitness, praca zdalna, czy “przez komputer z domu” relatywnie do innych branż mało wpływa na jakość wykonywanych usług. Największym wyzwaniem jest koordynacja i komunikacja. Mamy klientów w całej Polsce i zagranicą. Dla nich nie ma znaczenia czy wiadomość została wysłana z komputera w pracy czy w domu.

Czy można rozpocząć korzystanie z eFitness nawet teraz?

Oczywiście, mamy narzędzia do podpisywania umów zdalnie, przećwiczone szkolenia zdalne, od dawna helpdesk pomaga zdalnie. Zdalnie to bardzo ważne słowo. Dla przykładu, nasi dostawcy należą do międzynarodowych grup, zachowują ciągłość pracy, również dzięki zdalnym rozwiązaniom np. we Włoszech.

Dziękuję za rozmowę.

Polecamy także:

W jaki sposób zabezpieczyć Klub Fitness przed Koronawirusem?