Dziś nikogo już nie dziwi fakt, że obiekty fitness, stają się częścią biurowców i centrów handlowych. W dzisiejszym tempie życia, dostępność bardzo często równa się użyteczności, dlatego kluby otwierają się już nie tylko tuż obok miejsc pracy czy miejsc, gdzie robimy zakupy, ale często lokują się w tych samych budynkach. Zasadność takich działań, nie budzi większych wątpliwości, ale… no właśnie, często rodzi to różne problemy.

Hałas zrzucanych ciężarów i wibracje jakie przy tym powstają, stają się często uciążliwe dla sąsiadów klubu. Nie wspominając już o fakcie, że grozi to uszkodzeniem podłogi czy stropu. Z tych powodów, niektóre siłownie zabroniły dźwigania olimpijskiego (podrzutu i rwania). Zagrożenie uszkodzeniami i hałas związany ze spadającymi na podłogę obciążeniami spowodował, że ten rodzaj treningu wywoływały spore rozterki w klubach – z jednej strony popularne ćwiczenia, z drugiej potencjalne problemy. Oczywiście rynek nie jest głuchy na takie sytuacje i istnieją już pewne rozwiązania tego typu, ale klienci siłowni i ich właściciele chcieli wreszcie dostać coś, co tak naprawdę działa, więc marka Nautilus® odpowiedziała na te potrzeby.

Core Health & Fitness, lider branży komercyjnych produktów fitness, z radością ogłasza wprowadzenie doskonałego rozwiązania: Nautilus SVA Platform – Sound & Vibration Absorbing.

Platforma Nautilus SVA, czyli platforma dźwiękochłonna i pochłaniająca wibracje, rozwiązuje problemy, które nękają kluby i sale treningowe na całym świecie; redukuje hałas i pochłania wibracje.

4-calowa platforma SVA Nautilus to rozwiązanie, na które wszyscy czekali. Grubsza niż standardowa platforma z drewnianymi półkami, jest również wykonana z całkowicie nowej, zastrzeżonej prawnie mieszanki materiałów. Składa się z warstwy amortyzującej wstrząsy gumy i pianki tłumiącej hałas, które redukują dźwięk i wibracje powstałe w wyniku upuszczania sztangi. Testy laboratoryjne wykazują około 50% redukcję natężenia dźwięku i około 50% redukcji wibracji. Różnica jest oszałamiająca, szczególnie w przypadku obiektów, w których jest kilka stanowisk na ciężary

Wraz ze wzrostem popularności stylu olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów, skargi na utrudnienia dźwiękowe i wibracyjne właścicieli sąsiednich placówek stały się poważnym problemem dla wielu naszych klientów – wyjaśnił Jake Petersen, dyrektor ds. Produktów w Core Health & Fitness „Platforma SVA Nautilus rozwiązuje ten problem, pochłaniając wpływ upuszczanych ciężarów na ogólny hałas. Zmniejsza to hałas i wibracje, czyniąc sąsiadów siłowni i wszystkich innych na sali treningowej szczęśliwymi. Niweluje również odbicie się sztangi od podłogi, co poprawia ogólne user experience.”

Jeff Dilts, wiceprezes ds. Zarządzania Produktemi i Innowacjami dla Core Health & Fitness, dodał: Wraz z wprowadzeniem treningów HIIT i CrossFit, rośnie popularność platform olimpijskich i olimpijskiego liftingu. Platforma SVA ułatwia obiektom wygodne korzystanie z tych trendów, szczególnie w środowiskach, które nie zostały zaprojektowane do zarządzania silnym dźwiękiem i wibracjami. Dostępna jako opcja z Nautilus Half Rack lub sprzedawana osobno, może być trudnym do pominięcia elementem usprawnienia Twojej siłowni.

Decyzja o sprzęcie w klubie zdeterminowana jest wieloma czynnikami, między innymi popularnością danej aktywności, są takie treningi, które od lat są cenione przez klientów, są takie, które dyktuje chwilowa moda. Dźwiganie olimpijskie obecne jest od bardzo dawna w opcjach treningowych – kiedyś nie dla wszystkich, dziś coraz bardziej popularne i coraz częściej trenowane. Dlatego właśnie, wsparcie w redukcji hałasu i wibracji jakie można uzyskać dzięki Platformie SVA jest nie do przecenienia, jeśli chcesz zadowolić klientów i oszczędzić sobie problemów.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat platformy, zajrzyj na naszą stronę:

Zapraszamy również do kontaktu mspringer@corehandf.com

Polecamy także:

Dobry INSTRUKTOR, czyli KTO? Różne spojrzenie na instruktora fitness od strony managera, klienta i samego instruktora – część I