źródło: Interia

Według nieoficjalnych informacji portalu Interia, od 1 grudnia rząd może wprowadzić nowe obostrzenia, które wpłyną także na funkcjonowanie branży fitness. Opowiada się za nimi zarówno Rada Medyczna jak i sam Minister Zdrowia.

Od kilku miesięcy, mimo rosnącej liczby zakażeń rząd nie zmienił swojej polityki walki z pandemią. To podzieliło Polaków. Część domaga się radykalnych kroków ze strony władzy, część natomiast popiera obecne działania rządu.

Zmiany od 1 grudnia

Statystyki są jednak bezwzględne i z każdym dniem pokazują coraz większą skalę zakażeń i zgonów. Według nieoficjalnych informacji portalu Interia, rząd przestał patrzeć na antyszczepionkowców i obawiać się masowych protestów, jakie obserwujemy w innych krajach. Od 1 grudnia ma wprowadzić zmiany.

Obecne obostrzenia mają zostać zastąpione surowszymi regulacjami. Na ten moment kluby fitness i siłownie mogą przyjąć 75% klientów zapewniając jednocześnie 10 mkw. na jedną osobę, dotyczy to także innych obiektów usługowych. Jak podaje Interia, limity te mają zostać zaostrzone, przy czym tak jak i teraz nie będą dotyczyć osób zaszczepionych. Jednak zarządcy obiektów byliby ściśle kontrolowani przez służby i sanepid.

Lewica z programem Stop Covid

Bierność obecnej władzy zarzuca także ugrupowanie Nowa Lewica. Włodzimierz Czarzasty wraz z pozostałymi politykami opracował własny plan walki z pandemią nazwany “Stop Covid”, do którego ma przekonywać pozostałe partie. Zakłada on obowiązkowe przedstawienie certyfikatu o zaszczepieniu, certyfikatu ozdrowieńca lub testu wykonanego w ciągu ostatnich 24h ma być w następujących miejscach:

  1. Zgromadzenia i wydarzenia publiczne
  2. Siłownie i kluby fitness
  3. Zakłady fryzjerskie i kosmetyczne
  4. Hotele i noclegi turystyczne
  5. Gastronomia
  6. Centra handlowe
  7. Kościoły i miejsca kultu
  8. Teatry
  9. Kina

W poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w Polsat News, że jeżeli pojawią się nowe obostrzenia, stanie się to “w miejscach, w których faktycznie system służby zdrowia jest niewydolny”. Uściślał, że są takie lokalizacje na mapie Polski, “które już takie ryzyka stwarzają”.

Obecne obostrzenia obowiązują do 30 listopada 2021r.