źródło: informacje prasowe

Miało być zejście poniżej 8 godzin, a już po etapie rowerowym Robert Wilkowiecki zawołał: „Jest dobrze, idę na rekord świata” – i poszedł. Polak w pełnym skupieniu realizował swój plan obserwując liczby. 7 godzin 35 minut 14 sekund to najlepszy czas na świecie na dystansie Ironman. Może nieoficjalnie, ale czy ktoś zrobi to szybciej?

Miesiące ciężkich przygotowań, perfekcyjne przygotowanie eventu, szczytny charytatywny cel i stało się 23 maja Robert „Wilku” Wilkowiecki pobił rekord Ironman z czasem 7.35.14 w warunkach domowych, we Wrocławiu.

Jego zmagania śledziło na żywo kilkadziesiąt tysięcy osób. Można było też czynnie uczestniczyć w tym evencie, dzięki aplikacji Zwift, TOP-GYM jest szczególnie dumny z faktu, że Wilku przebiegł dystans 42,2 km. biegnąc na bieżni Life Fitness Discover SE, w czasie 2:34:30. Jak widać zapewniła zawodnikowi komfort treningu, i jak wszystkie bieżnie Life Fitness posiada opatentowany system amortyzacji, redukujący obciążenie stawów o 30%.

Sportowca wspierali zawodnicy PRO i eksperci sportowi, m.in.: Alicja Tchórz, Agnieszka Jerzyk, Jerzy Górski, Czesław Lang, Henryk Charucki, Bartosz Huzarski, Paweł Korzeniowski, Henryk Szost, Marcin Białobłocki, Maciej Dowbor, Łukasz Grass, Kacper Adam czy Sebastian Karaś. Nie obejdzie się też bez takich gwiazd filmu i estrady, jak Karolina Gorczyca, Bartłomiej Topa, Sidney Polak, Tomasz Jachimek, aktywnie uprawiających triathlon lub jedną z jego dyscyplin.

 Miejsce bicia rekordu świata słusznie wybrano nieruchomość wrocławskiego dewelopera PCG, która została zaprojektowana do tego typu aktywności: wielofunkcyjne przestronne pomieszczenia, optymalnie zaaranżowane wnętrza, nowoczesny design. Słowem: „przestrzeń nie tylko do mieszkania”. Sprawdziło się idealnie, jak widać można to z powodzeniem zrobić w domu..

Transmisja z próby Roberta Wilkowieckiego była realizowana bardzo profesjonalnie. Widzowie oglądali wyczyn Roberta z kilku kamer, na bieżąco, mogli analizować waty i prędkość generowaną podczas etapu kolarskiego oraz szybkość, z jaką biegnie oraz jego tętno na poszczególnych odcinkach.

“Ustanawianie rekordu świata to praca wielu ludzi I instytucji” – mówi Prezes The Sport Management Remigiusz Chrzanowki – “Ponadprzeciętne wysiłki organizatorów eventu: The Sport, Labo Sport I PCG Go oraz wkład parterów wydarzenia, przyczyniło się do tak spektakularnego wyniku, niespodziewanego rekordu świata. Kosmos!” – podkreśla Prezes Chrzanowski.

Rekord IronWolf w liczbach:

-czas 7.35.14; pływanie 3,8 km 46:46, rower 180 km 4:10:10, bieg 2:34:30
– średnie tempo pływania: 1:14/100 m
– średnia prędkość roweru: 43,2 km/h
– średnie tempo biegu: 3:40 min/km
– ilość spalonych kalorii: 7462 kcal
– liczba cykli pływackich: 1420
– liczba obrotów korbą: 20016
– liczba kroków na maratonie: 27148
– liczba zjedzonych żeli energetycznych: 36, co daje 7200 g węglowodanów
– liczba wypitych litrów: woda z izotonikiem 3,75l, woda 4,25l, odgazowana Cola 0,25l
– liczba uderzeń serca: 68720, średnie tętno 151, maksymalne 167 (podczas biegu)

Polecamy także:

Jak zgodnie z prawem prowadzić treningi online? – artykuł eksperta