źródło: artykuł partnerski

Potrzeba stworzenia serwisu Moje Usługi dla Firm zrodziła się ze zgłaszanych przez przedsiębiorców problemów dotyczących kontroli wpłat od swoich klientów i konieczności przypominania o ich braku.

Małe i średniej wielkości firmy działające w branżach usługowych często prowadzą bazy swoich klientów papierowo lub robią to ręcznie przy pomocy podstawowych programów komputerowych jak np. Excel, czy prosty CRM. W zawiązku z tym, proste czynności biznesowe takie jak sprawowanie nadzoru nad płatnościami lub wysyłanie próśb o uiszczenie płatności do każdego z klientów bywa czasochłonne i mało efektywne. Ponadto w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, zatrudnienie dodatkowej osoby, sprawującej pieczę nad wszystkimi wpłatami lub powiadamiającej klientów o zbliżającym się terminie wygaśnięcia karnetu jest zbyt kosztowne.

Problemy związane z poczuciem braku kontroli nad rozliczaniem płatności, które stają na drodze właścicieli firm pobierających dziesiątki wpłat miesięcznie, znalazły swoje ujście w całkowicie nowych rozwiązaniach. Jednym z nich jest właśnie nowoczesna platforma Moje Usługi dla Firm, usprawniająca działalność przedsiębiorstwa.

Moje Usługi dla Firm – dla kogo?

Serwis powstał z myślą o wszystkich firmach, które rozliczają m.in. płatności miesięczne i chcą lepiej kontrolować swoje finanse. Największym atutem jest możliwość ustalania spersonalizowanych treści oraz częstotliwości ich wysyłania. Dzięki temu komunikacja z klientem jest prostsza i bardziej efektywna. Dodatkowo, właściciel firmy zyskuje przewagę konkurencyjną, bowiem umożliwia klientom uiszczanie płatności dokładnie w taki sposób na jaki mają ochotę – zupełnie tak samo, jak w sklepie internetowym. Przepisywanie danych do przelewu, wypełnianie nużących tabelek z informacjami, kto zapłacił, a kto nie zostaje zastąpione prywatnym managerem finansów – Moje Usługi dla Firm.

Jak to działa w praktyce?

Maja Jakubowska, właścicielka klubu sportowego Showtime:

Otwierając szkołę Showtime w Poznaniu, szukałam dla swojego biznesu nowoczesnego rozwiązania dzięki, któremu moi klienci mieliby łatwy dostęp do najbardziej dogodnego według nich sposobu płatności; gotówką, przelewem, lub BLIK. Niewątpliwie, zapewnienie swobody regulacji wpłat, jest w dzisiejszych czasach czymś, czego żaden przedsiębiorca nie powinien ignorować.

Dzięki przetestowaniu Moich Usług dla Firm, już na starcie swojej działalności miałam precyzyjną informację o tym kto zapłacił, a kto nadal zalega z wpłatą. Nie musiałam już więcej wypełniać tabelek danymi, w których łatwo było się pogubić. Dodatkowo Moje Usługi dla Firm umożliwiły mi wysyłkę spersonalizowanych wiadomości tzw. powiadomień, dzięki którym mogłam w dyskretny i skuteczny sposób komunikować się ze wszystkimi moimi klientami np. informując ich o terminach zbliżających się płatnościach, kończących się karnetach lub powiadamiać o wolnych miejscach na zajęciach.

Dotychczas porozumiewałam się z klientami poprzez popularne komunikatory internetowe co było bardzo problematyczne ze względu na ilość grup, które mam w swoim studio. Dodatkowo, nie wszyscy korzystają z aplikacji, których ja używam, dlatego wiele z moich wiadomości nie docierało do klientów na czas. Teraz, dzięki Moim Usługom dla firm, mogę automatycznie przesyłać powiadomienia w formie mailowej lub SMS. To tak jakby mieć osobistego managera finansów mojego klubu w postaci intuicyjnej platformy internetowej. Jest to bardzo pomocne narzędzie, zwłaszcza dla kogoś, kto oprócz prowadzenia biznesu, sam zajmuje się aktywnym trenowaniem i nie chce tracić cennego czasu na kontrolowanie i przypominanie o terminowych wpłatach.