źródło: Property Design

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski otworzył w środę nową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 25 na osiedlu Podwawelskim. Koszt tej inwestycji, sfinansowanej z miejskich środków, to 8,7 mln zł.

Kładziemy duży nacisk na sport i kulturę fizyczną, chcemy żeby młodzież była wysportowana – powiedział prezydent Majchrowski.

Nowa hala, zaprojektowana przez pracownię architektoniczną Joanny Kołodziej, powstała w niespełna dwa lata. Budynek jest dwukondygnacyjny. Na dole znajduje się szatnie i sale do fitnessu, a na górze hala, z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej oraz niewielkimi trybunami. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i wykonany z materiałów niepalnych.

Jak popatrzymy na mapę Krakowa, to w ostatnich kilku latach wybudowano wiele obiektów sportowych – boisk, basenów i hal. Można powiedzieć, że w tym zakresie dokonał się prawdziwy skok cywilizacyjny. Wszystko to świadczy o tym, że kładziemy duży nacisk na sport i kulturę fizyczną, chcemy żeby młodzież była wysportowana – powiedział prezydent Majchrowski, który dodał, że jest pod wrażeniem nowopowstałej hali.

Można tutaj uprawiać wszystkie dyscypliny, grać w siatkówkę, koszykówkę, w piłkę ręczną. Jak przypomnę sobie salę gimnastyczną w swojej szkole, która miała może 1/8 tej wielkości i nie dało się w niej w nic grać, to ten obiekt robi ogromne wrażenie – zauważył.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 Barbara Pyzik nie kryła zadowolenia, że uczniowie będą mogli mieć lekcje wychowania fizycznego w tak komfortowych warunkach

“To obiekt na miarę XXI wieku” – podkreśliła.

Uroczystość otwarcia nowej hali, którą poświecił proboszcz pobliskiej parafii Matki Bożej Fatimskiej ksiądz Florian Gruca, uświetniły efektowne występy uczniów, którzy we współpracy z Klubem Sportowym Podwawelski trenują rock’n’roll akrobatyczny.

Polecamy także:

Kilogramy do pokonania! Xtreme fitness Gyms – Twój sojusznik w walce!