źródło: Fitness Platinium

Krakowska sieć Fitness Platinium, mimo niedawnego zamknięcia jednego ze swoich obiektów w Galerii Plaza, ogłosiło otwarcie nowej lokalizacji. Tym razem będzie to projekt nietypowy dla operatora, bo klub nie będzie posiadał części siłowej. Co zatem będzie oferować?

Na ulicy Cystersów 26, już od 20 października będziemy mogli skorzystać z udogodnień nowego klubu. Kameralny jak na tę sieć lokal o powierzchni 1000 mkw., oferuje udział w unikalnych zajęciach grupowych oraz regenerację w saunie.

Pierwsze w Polsce zajęcia grupowe ROW

Studio ROW zostało specjalnie zaaranżowane do grupowego treningu HIIT z wykorzystaniem ergometrów wioślarskich. Strefa wyposażona będzie w 20 ergometrów Technogym – Skillrow, mat, hantli heksagonalnych 2,5 – 15 kg, rollerów, piłek typu slam ball i stepów. Dzięki zawieszonym na ścianie ekranom będzie można na bieżąco monitorować wyniki zarówno swoje jak i innych ćwiczących.

Wnętrze sali treningowej utrzymane jest w ciemnej kolorystyce, rozjaśnione jedynie ledami, którymi steruje trener. Niesamowity klimat tworzy też głośna muzyka i specjalnie dobrane oświetlenie, które motywuje do wykonania mocniejszego treningu.

Trening oparty jest między innymi o:

  • interwały wytrzymałościowe i siłowe na ergometrach wioślarskich
  • ćwiczenia siłowe z użyciem sprzętu siłowego
  • poprawę siły, mocy i wytrzymałości
  • trening stacyjny i obwodowy

Zajęcia w strefie ROW:

ROW STRENGHT – zajęcia wytrzymałościowo-siłowe, z dużą ilością powtórzeń i obwodów, przeplatane interwałami wytrzymałościowymi z elementami budowania mocy z użyciem ergometru.
ROW ENDURANCE – zajęcia wytrzymałościowe w dużej mierze oparte o elementy rywalizacji z naciskiem na budowanie wytrzymałości.
ROW CROSS – (wiosło + workout a’la crossfit) – zajęcia oparte o klasyczny WOD, interwały wytrzymałościowe na ergometrze z elementami treningu funkcjonalnego o wysokiej intensywności.

Studio EMS

Studio EMS  to kolejna nowość w ofercie Fitness Platinium, która zaledwie kilka miesięcy temu została wprowadzona do wybranych studiów. Lokal na Cystersów będzie kolejnym, który umożliwi trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej. EMS to grupowy trening, pobudzający do pracy mięśnie poprzez ich elektrostymulację. Trening buduje siłę, poprawia kondycję oraz spala tkanką tłuszczową. Zajęcia trwają 20 minut i odbywają się w grupach maksymalnie 4-osobowych.

Studio SHAPER

Przestrzeń do zajęć grupowych z wykorzystaniem ławeczek i bieżni. Wyjątkowy klimat klubowy, głośna muzyka i mnóstwo kolorów. W trakcie około pięciominutowych rund interwałowych wykonywany jest trening cardio (bieżnia) oraz wzmacnianie (ławeczka).

Sala funkcjonalna

To strefa przeznaczona do wykonywania kompleksowego treningu całego ciała. Do dyspozycji masz m. in. TRX, bosu, hantle, piłki gimnastyczne i maty, a przede wszystkim komfortowe warunki i przestrzeń do ćwiczeń.

Sauna sucha

Sposób na regenerację po treningu.