fot. mat. prasowe Google

Nowa odsłona Google Fit

Gigant z Mountain View intensywnie pracuje nad Google Coach, ale już dziś prezentuje nową odsłonę aplikacji Google Fit, stworzoną we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia i Amerykańskim Towarzystwem Kardiologicznym. W aplikacji pojawiły się nowe funkcje mobilizujące do częstszej aktywności: Minuty ruchu i Punkty kardio.

Cele aktywności dla poprawy zdrowia

Nowa aplikacja Google Fit koncentruje się na dwóch prostych celach związanych z aktywnością opartych na zaleceniach zdrowotnych AHA i WHO: Minuty ruchu i Punkty kardio. Za wszystkie formy aktywności użytkownik otrzymuje tzw. „minuty ruchu”, które mają motywować do wprowadzania w ciągu dnia małych, zdrowych zmian takich jak wejście po schodach zamiast użycia windy albo spacer ze znajomym zamiast spotkania przy kawie.

Czynności, które sprawiają, że serce bije mocniej, przynoszą jeszcze większe korzyści zdrowotne. Punkty kardio to punkty za takie właśnie działania. Za każdą minutę umiarkowanej aktywności takiej jak szybszy chód podczas spaceru z psem użytkownik otrzyma jeden punkt, natomiast podwójne punkty za bardziej intensywną aktywność, tj. bieganie czy kickboxing. Żeby osiągnąć zalecany przez AHA i WHO poziom aktywności fizycznej, który zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby serca, poprawia sen i ogólne samopoczucie, wystarczy zaledwie 30 minut energicznego spaceru pięć razy w tygodniu.

Liczy się każda aktywność

Google Fit automatycznie – za pomocą przyspieszeniomierza i GPS zainstalowanego w telefonie lub zegarku –  wykrywa czynności, tj. chodzenie, bieganie czy jazda na rowerze, dzięki czemu oszacuje liczbę zdobytych Punktów kardio. Aplikacja obliczy również punkty z takich aktywności, jak np. ogrodnictwo, pilates, wioślarstwo lub spinning.

Google Fit jest również zintegrowany z innymi aplikacjami fitness, takimi jak Strava, Runkeeper, Endomondo i MyFitnessPal, dzięki czemu użytkownik otrzymuje punkty za wszystkie zarobione Minuty ruchu i Punkty kardio. Na podstawie dotychczasowej aktywności Google Fit z czasem zaczyna przesyłać wskazówki i pomagać w określaniu nowych celów. Dzięki funkcji dziennika można sprawdzić swoją aktywność, osiągnięcia i postępy we wszystkich wykorzystywanych aplikacjach.

źródło: mat. prasowe Google

Zobacz także: