Rozmowa z Justyną Bolek – założycielką nowej marki odzieżowej, pomysłodawczynią Slavica Dance – nowej formy fitnessu

Slavica Dance, której założycielką i pomysłodawczynią jest Justyna Bolek wzbudziła spore zainteresowanie nie tylko w kraju, ale również za granicą. Firma powstała jesienią ubiegłego roku jako start-up w Inkubatorze AIP przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Na swoim koncie ma już wiele sukcesów, m.in. współpracę ze znanymi, polskimi wykonawcami oraz udział w popularnych programach śniadaniowych, a za kilkanaście dni startuje ze sprzedażą własnej linii odzieżowej. Ideą Slavica Dance jest popularyzacja polskiej kultury oraz folkloru.

Slavica Dance to połączenie tańców ludowych, tj. krakowiak, oberek czy polka z nowoczesnymi formami fitness.  Choreografia została odpowiednio opracowana na podstawie polskich i słowiańskich motywów ludowych idealnie wpasowując się w klimat zajęć ruchowych nastawionych na spalanie zbędnych kalorii. >>>>> Więcej o propozycji Slavica Dance, a także o ich interesującej koncepcji na urozmaicenie oferty zajęć grupowych w klubach fitness napisaliśmy  tutaj.

Obserwujemy szybki rozwój firmy Slavica Dance na rynku. Macie za sobą współpracę ze znanym polskimi wokalistami, organizujecie szkolenia oraz warsztaty nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Właśnie pojawiła się informacja dotycząca utworzenia kolekcji ubrań pod marką Slavica Dance. Czy mogłabyś powiedzieć coś więcej na temat tego projektu?
Kolekcja ubrań Slavica Dance już powstała. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie sklepu on-line, w którym rozpoczniemy sprzedaż naszych produktów. Pierwsza linia odzieżowa Slavica Dance powstała przy współpracy z marką Folkstar. Motywem przewodnim pierwszej kolekcji są łowickie kwiaty. W naszej ofercie pojawią się t-shirty, bokserki, legginsy, topy oraz bluzy. Proponujemy ubrania dobrej jakości, które są przede wszystkim przeznaczone do fitnessu, ale tak naprawdę może je nosić każdy.

Czym zamierzacie się wyróżnić spośród grona innych firm odzieżowych będących na rynku w Polsce?
Slavica Dance wyróżnia się przede wszystkim specyfiką proponowanych zajęć, która jest jedyna w kraju i na świecie. Natomiast nasze ubrania są projektowane specjalnie pod Slavicę, polskie wzory umieszczone na ubraniach są nakierowane na nasza kulturę, wszystko jest spójne. Charakterystycznym, wyróżniającym nas motywem są czerwone usta, które są nieodłącznym składnikiem naszego wizerunku. Wszystko jest spójne, wszystko razem fajnie gra, nadaje całość i specyficzny charakter. Naszym celem, a zarazem tym co nas wyróżnia jest chęć przemycenia oraz promocji polskiej kultury, historii, tańców w nowoczesny sposób.
Dla kogo przeznaczona jest kolekcja ubrań Slavica Dance ? Czy są to ubrania do tańca czy również do fitnessu, treningów na siłowni oraz casual?
Nasza linia odzieżowa przeznaczona jest dla instruktorów Slavica Danse, ale również dla wszystkich miłośników fitnessu oraz ćwiczeń na siłowni. Są to ubrania typowo sportowe, ale również casual. Oferujemy ubrania w pełniej rozmiarówce ( od xs do xl), a nasze materiały są wysokiej jakości. Mamy w planach wprowadzenie do kolekcji projektów męskiej odzieży, ale na razie ruszamy z kolekcja damską. Naszymi instruktorami są również mężczyźni, więc myślimy o nich, ale na wszystko przyjdzie czas.

Kto jest docelowym klientem marki ?
Instruktorzy, kursanci, wszyscy – właściwie nie ma wyznacznika, ponieważ są to ubrania, który może nosić każdy. Są to typowo sportowe ciuchy, wyróżniające się naprawdę bardzo dobrym składem.

Kiedy startuje sprzedaż? Zostanie utworzony nowy sklep internetowy?
Odzież będzie dostępna na nowej stronie www.slavicadance.com. Mamy w planach wystartować w maju, także tak naprawdę wszystko na dniach.

Planujecie ekspansję na rynki zagraniczne? Jeśli tak to które?
Przede wszystkim! Nasze zamówienia będziemy wysyłać za granicę. Mamy już kilka zaplanowanych wylotów, m.in. do Anglii i Nowego Jorku. Lecimy tam z przygotowaną kolekcją, ponieważ chcemy tam kierować i sprzedawać nasze projekty. To właśnie za granicą wielokrotnie wyczułam w naszych obywatelach przybywających poza krajem, tę szczególną tęsknotę za wszystkim, co jest polskie. Slavica Dance  ma być polskim produktem w innych krajach, na innych kontynentach, więc ruszamy ze sprzedażą również za granicą. To właśnie nasza idea.

Dziękujemy za rozmowę. Trzymamy kciuki za sukces polskiej marki!