informacja prasowa

Organizator Runmageddonu oraz kluby fitness Fabryka Formy przygotowały specjalną ofertę treningów dla osób, które chcą dołączyć do grona Runmageddończyków i wystartować w ekstremalnym biegu z przeszkodami. Od początku roku w 23 klubach fitness w całej Polsce realizowane są specjalistyczne treningi przygotowujące do startu w ekstremalnym biegu z przeszkodami Runmageddon.

Nowa treningowa propozycja Runmageddonu i Fabryki Formy dedykowana jest głównie debiutantom, którzy chcą odpowiednio przygotować się do startu w tym ekstremalnym biegu z przeszkodami. Jest ona również interesująca dla Runmageddończyków, którzy mają ochotę popracować nad umiejętnością pokonywania przeszkód oraz wzmocnieniem kondycji i sprawności fizycznej. – Każde nowe, sportowe wyzwanie, sprawia, że zastanawiamy się, czy damy mu radę. Organizując treningi chcemy pokazać, że Runmageddon jest naprawdę do przejścia, że chwytów i koordynacji ciała można się nauczyć. Zmierzamy pomóc osobom chcącym poznać smak naszej ekstremalnej, sportowej zabawy, przygotować się tak, by poczuły się pewniej na trasie. – mówi trener Runmageddonu Tomasz Żak.

Treningi Runmageddonu odbywają się w 19 klubach Fabryki Formy w całej Polsce m.in.: w Poznaniu, Katowicach, Żorach, Toruniu, Warszawie. Prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, którzy podczas zajęć pokazują, jak wzmocnić ważny przy pokonywaniu przeszkód chwyt, a także mięśnie pleców. Prowadzący zajęcia uczą, jak pracować nad koordynacją ciała i poprawą jego sprawności. Treningi są realizowane w parach, grupach, a niekiedy zespołowo, dzięki czemu atmosfera w trakcie ich trwania jest niezwykle przyjazna. Uczestnicy rozwijając swoje możliwości fizyczne, uczą się współpracy i pomagania sobie na trasie.

Więcej informacji o treningach oraz o ich dostępności znaleźć można na stronie wybranego klubu: https://fabryka-formy.pl/kluby.

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2018 roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Polecamy także:

Biofiton – nowa marka suplementów na rynku UE wkracza do Polski