artykuł partnerski

TECHNOGYM wprowadza do swojej oferty nowe maszyny z obciążeniem półwolnym z linii PURE STRENGTH. Wśród nowych maszyn znalazły się: HIP THRUST do ćwiczenia mięśni pośladków, STANDING ABDUCTOR do treningu odwodzicieli, HACK SQUAT do ćwiczenia mięśni ud i pośladków, PULLOVER do treningu mięśni grzbietu oraz SEATED CALF do ćwiczenia mięśni łydek. Nowe maszyny stanowią idealne uzupełnienie lubianej i docenianej linii sprzętowej TECHNOGYM – zarówno przez właścicieli klubów fitness, jak i klubowiczów.

HIP THRUST

HIP THRUST to urządzenie do ćwiczenia mięśni pośladków. Dzięki specjalnie wyprofilowanej platformie, stopy całkowicie przylegają do podłoża, co sprawia, że napięcie mięśni rozkłada się prawidłowo i przeciwdziała naciskowi na stawy skokowe.

Stopy mogą być postawione w trzech różnych pozycjach:

  • blisko pośladków – znacznie aktywowane mięśnie pośladkowe + silnie współaktywowane mięśnie czworogłowe ud (z wyłączeniem mięśni dwugłowych ud),
  • na środku platformy – koncentracja na mięśniu pośladkowym wielkim,
  • daleko od pośladków – aktywacja mięśni pośladków oraz mięśni dwugłowych ud (mięśnie czworogłowe ud wyłączone).

STANDING ABDUCTOR

STANDING ABDUCTOR to urządzenie do odwodzenia w pozycji stojącej. Duże ustawione koncentrycznie podpórki pod kolana zaprojektowane są tak, by dostosować się do różnej budowy ciała i wzrostu użytkowników. Dzięki temu, nie potrzeba dodatkowych regulacji. Wykonanie ćwiczenia przy użyciu taśm pomaga zwiększyć aktywację mięśni pośladkowych w pozycji końcowej.

HACK SQUAT

HACK SQUAT to maszyna do wykonywania przysiadów na suwnicy. Dzięki dużej, nieruchomej platformie na HACK SQUAT oprócz standardowych przysiadów, możemy wykonywać również wykroki i wyskoki, a także trenować każdą nogę pojedynczo. Zamontowanie taśm obciążających ogranicza wysokość skoku, dzięki czemu możemy wykonywać skoki z większą częstotliwością. Taśmy pozwalają na stałe napięcie mięśni, jednocześnie chroniąc stawy kolanowe. Połączenie taśm obciążających i odciążających pozwala na lepsze zróżnicowanie treningu.

PULL OVER

PULL OVER to urządzenie do ćwiczenia mięśni grzbietu i mięśni zębatych brzucha. Dzięki uchwytom dodatkowym oraz specjalnie wyprofilowanym uchwytom wielofunkcyjnym, możemy trenować z trzema różnymi ułożeniami rąk. Każde ułożenie niesie ze sobą inne korzyści i ma inne właściwości.

  1. Łokcie na podłokietnikach, a dłonie na uchwytach dodatkowych: pozycja nie obciąża barków i nie wymaga dużej mobilności. Tricepsy nie są angażowane podczas ćwiczenia.
  2. Łokcie na podłokietnikach , a dłonie na uchwytach wielofunkcyjnych: pozycja z nieco większym obciążeniem barków w początkowej fazie ruchu, wymaga dobrej mobilności. Angażuje również długą głowę tricepsu.
  3. Łokcie bez oparcia, a dłonie na tylnych uchwytach: nieco większe obciążenie barków, pozycja wymaga dobrej mobilności. Wszystkie trzy głowy tricepsów są zaangażowane.

SEATED CALF

SEATED CALF to urządzenie do wykonywania wspięć w pozycji siedzącej, w której dobrze pracuje mięsień płaszczkowaty łydek. Podstawową różnicą pomiędzy wspięciami, a wspięciami w pozycji siedzącej jest fakt, że pozycja siedząca pomaga wyizolować mięsień podeszwy (płaszczkowaty łydki). Dzięki ergonomicznej podpórce, podczas treningu odczuwamy mniejszy nacisk na nogi.

Czym wyróżniają się maszyny PURE STRENGTH?

TRWAŁOŚĆ

MASZYNY TECHNOGYM SĄ ZAPROJEKTOWANE NA LATA
W naszych laboratoriach przeprowadziliśmy ponad 188 testów na maszynach Pure Strength na łączną liczbę 54.262.581 cykli. Obciążamy nasze produkty dużo ponad normalne użytkowanie, aby zapewnić maksymalną trwałość i niezawodność.

KOMFORT I STABILNOŚĆ
W celu zapewnienia lepszego komfortu dla użytkownika, używamy specjalnego wypełnienia tapicerki o wysokiej gęstości, które dostosowuje się do kształtu ciała zapewniając stabilność i maksymalny komfort w trakcie ćwiczenia. Analiza porównawcza pokazała, że wykorzystywana przez nas technologia Body Print pozwala zmniejszenie nacisku w dolnej części pleców aż o 35% w porównaniu do innych oparć.

BEZPIECZEŃSTWO I SKUTECZNOŚĆ
W celu zapewnienia lepszego komfortu i bezpieczeństwa, zaprojektowaliśmy ergonomiczne uchwyty z teksturowaną powierzchnią, aby równomiernie rozłożyć obciążenie, zwiększając przyczepność, zapobiegając poślizgowi bocznemu oraz zwiększając efektywność i wygodę ruchów.

ŁATWA REGULACJA
Oznaczenia wizualne wskazują poprawne ułożenie ciała na sprzęcie w celu osiągnięcia maksymalnych efektów. Kiedy użytkownik znajdzie swoje idealne ustawienie na jednej maszynie, parametry pozostają te same na wszystkich urządzeniach PURE STRENGTH.

NAJLEPSZA TRAJEKTORIA RUCHU
Badamy najwięcej schematów ćwiczeń przeprowadzając precyzyjne i szczegółowe analizy, aby ustalić, które najlepiej odpowiadają naturalnym ruchom ciała dla odpowiednich grup mięśniowych, dbając o stawy przy maksymalnym angażowaniu mięśni.

ŁĄCZNOŚĆ
Do każdej maszyny klubowicz może zalogować się za pomocą QR kodu lub technologii NFC i zapisywać swoje rezultaty w aplikacji MyWellness, a także korzystać z 2000 programów treningowych oraz ponad 5000 ćwiczeń.

Jeśli chcieliby Państwo otrzymać indywidualną ofertę na urządzenia Technogym, zachęcamy do kontaktu pod numerem +48 781 212 321 oraz adresem email: technogym@itpsa.pl

Polecamy także:

Duża inwestycja na fitnessowej mapie Anglii