Jak oceniacie ubiegły rok w rozwoju firmy ?

Rok 2016 był dla marki Bakal czasem wielu zmian i rewolucyjnych decyzji, które przybliżały nas do pełnego sukcesu – wprowadzenia na rynek batonów Natural BAR w linii Bakal Sport. Stworzyliśmy 3 warianty smakowe batonów, których podstawą jest masa owocowa z suszonych daktyli, fig, rodzynek z dodatkiem orzechów ziemnych. Każdy wariant wyróżnia się wyjątkowym składnikiem tj.: magnezem, którego źródłem jest kakao, guaraną, która dodaje nam energii oraz białkiem WPC 80. Nasze batony są w 100 % naturalne, bez dodatków cukrów konserwantów oraz bez glutenu. W 2016 roku postawiliśmy na komunikację z naszymi konsumentami poprzez organizację akcji promocyjnej „Skreślamy ale z Bakalem” w ramach której zachęcaliśmy wszystkich do zrywania ze swoimi wymówkami. Cały czas uświadamiamy naszych konsumentów, że bakalie bogate są w wartości odżywcze, które bardzo łatwo przyswajane są przez nasz organizm.

Co Was rozczarowało jeśli chodzi o branżę fitness?

Jesteśmy bardzo zadowoleni z kierunku jaki obiera branża fitness oraz związane z nią „zdrowe odżywianie”. Cieszymy się, że na rynku pojawia się coraz więcej produktów na bazie naturalnych składników. Jednakże dużym zaskoczeniem było dla nas po przeprowadzonych analizach produktów ze sklepów sportowych, że znaczną większość stanowią towary wzbogacone sztucznymi składnikami, barwnikami oraz konserwantami.

Jakie obserwujecie Państwo trendy na rynku ?

Nie trudno zauważyć, że temat świadomego odżywiania i utrzymywania zbilansowanej diety jest jednym z przodujących trendów od dłuższego czasu. Rośnie świadomość i wiedza konsumentów nie tylko na temat produktów, ale również surowców i składników w nich zawartych. Bardzo cieszy nas rozwój rynku zmierzający do poprawy stylu życia ludzi. Klienci coraz chętniej angażują się w kreowanie tego typu trendu. Sami wykorzystują produkty marki w szerszych zastosowaniach podsuwając tym samym producentom pomysły na nowe oferty. „Healthylifestyle” stał się nie tylko pasją, sposobem na życie, ale również swego rodzaju wyznacznikiem świadomości konsumentów, którzy bardzo chętnie utożsamiają się z jego przekazem. Chodzi o zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną, świadomość stanu swojego organizmu oraz higienę umysłu, a co za tym idzie pozytywne nastawienie do świata i zmian, jakie zachodzą.

Jak oceniacie Państwo rozwój Państwa biznesu w 2016 roku?

Marka Bakal oferuje szeroką linię bakalii w formie tradycyjnej oraz w formie przekąsek. W 2016 roku staraliśmy się ukierunkować naszą ofertę do osób aktywnych, utrzymujących świadomą dietę i poszukujących naturalnej alternatywy dla produktów, które można obecnie znaleźć na rynku. Zmiana szaty graficznej opakowań pomogła nam utożsamić nasze produkty z obecnymi trendami. Rozwój związany z nowymi kanałami komunikacji pozwolił nam dotrzeć.

Dziękuje za rozmowę
Daria Wasilewska – Specjalista ds. Marketingu