źródło: Well and Good

Branża Fitness jest bardzo zróżnicowana i dynamiczna. Na przestrzeni lat obserwujemy zmiany, które następują w preferencjach konsumentów. Z roku na rok pojawiają się nowe trendy, inne idą w zapomnienie lub stają się mniej popularne.

Według najnowszych danych opublikowanych przez ClassPass na koniec roku z 2018 roku, w ciągu ostatniego roku nastąpił wzrost o 82 procent frekwencji na zajęciach, które opierają się na wykorzystaniu bieżni. Class Pass zakłada, że statystyki w najbliższym czasie się zwiększą, a zajęcia z wykorzystaniem popularnych bieżni, stanowią najbardziej dynamicznie rozwijający się trend w fitnessie. “Treadmill classes” może być prowadzony wyłącznie w oparciu o bieżące, a la Mile High Run Club, ale może również zawierać bieganie jako element bardziej zróżnicowanego treningu, tak jak robi to Bootcamp Barry’ego z “półpiętrowym, pół-bieżnikowym formatem.

Ponieważ popularność studiów fitness stale rośnie z roku na rok, nie jest zaskoczeniem to, że widzimy więcej zajęć z bieżniami”, mówi Shari Castelli, dyrektor ds. Finansowania i ekspansji ClassPass, który również wskazuje na nową technologię bieżni jako jeden z powodów, dlaczego stają się coraz bardziej poszukiwani przez klientów. Bieganie zawsze było popularną formą ćwiczeń, dlatego też zajęcia na bieżniach zaczynają łączyć tę aktywność, z niepowtarzalną atmosferą zespołu, niesamowitymi listami odtwarzania i motywującymi instruktorami, których kochamy w kolarstwie i klasach HIIT. Połączenie to sprawiło, że bieganie w środku stało się bardziej atrakcyjne niż kiedykolwiek.

Popularność nowych trendów jest już wykorzystywana zagranicą. Sieć klubów fitness Equinox wykorzystuje biegnącą rewolucję. Ogłosili niedawno, że ​​uruchomią samodzielne laboratorium Precision Running Labs, czyli studia, które będą oferować wyłącznie zajęć Precision Running, które zaczęły robić się popularne. Pierwsze lokalizacje są już otwarte w Santa Monica, w Kalifornii i Chestnut Hill w stanie Massachusetts. Kolejne otwarcia już wkrótce.

Innym trendem, który bardzo dynamicznie zdobywa w ostatnim czasie popularność, jest boks, który również plasuje się na szczycie dynamicznie rozwijających się trendów. Classpass stwierdził, że całkowita liczba klas bokserskich dostępnych w ich sieci znacznie wzrosła w 2018 r., Zarówno kickboxing jak i cardio boxing awansowały w szeregach.

Zajęcia fitness stają się coraz krótsze. Coraz więcej osób szuka zajęć, które trwają 45 minut lub krócej, a studia zaczynają się zmieniać, by zaspokoić popyt klientów – w zeszłym roku było o 9 procent więcej zajęć w zestawie, które trwały mniej niż 44 minuty. Klienci coraz częściej wolą przyjść do klubu fitness, po to żeby zrobić szybki, intensywny trening a następnie wrócić do codziennych obowiązków. Czasy kiedy przesiadywało się w siłowni kilka godzin, zaczynają mijać.

Zajęcia z wykorzystaniem bieżni były już modne kilka lat temu. W sieci klubów fitness Jatomi, popularne były 20 minutowe zajęcia cardio. Dynamika zajęć z wykorzystaniem bieżni się ulega modyfikacją. Dużą rolę odgrywa instruktor, energetyczna muzyka oraz technologia. Jak nowe trendy przyjmą się w Polsce?

Polecamy także:

Prognoza trendów w branży fitness w 2019 roku