źródło: gov.pl

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach.

Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, ale tylko w wybranych obszarach. Są to miejsca, w których wzrost zakażeń jest większy niż w pozostałych częściach Polski. Taka sytuacja dotyczy obecnie 19 powiatów z województw śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Dodatkowo podzieliliśmy je na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. Pozostałe powiaty, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Dzisiaj do konsultacji publicznych ma trafić projekt rozporządzenia wprowadzający regionalne obostrzenia w wybranych powiatach. Przepisy mają obowiązywać od soboty 8 sierpnia.

Nowe zasady bezpieczeństwa – najważniejsze zmiany

W wyznaczonych powiatach zostaną wprowadzone obostrzenia, które dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu.

Zasady dotyczące siłowni i klubów fitness:

W strefie żółtej:

1 osoba na 4 mkw

W strefie czerwonej:

zakaz!

Konferencja Ministerstwa Zdrowia

Właśnie trwa konferencja Ministerstwo Zdrowia. Poniżej najważniejszy fragment i jasna deklaracja dot. branży fitness w kwestii ograniczeń i obostrzeń w kontekście obecnej sytuacji epidemicznej.W komentarzach prezentujemy poniżej mapę wszystkich powiatów oznaczonych kolorami:ZIELONE = bezpieczneZÓŁTE = stan ostrzegawczyCZERWONE = rejon ognisk zakażeńW poniższych powiatach oznaczonych na mapie na czerwono, ministerstwo zdrowia planuje ponowne zamknięcie siłowni. Podejmujemy w związku z tym natychmiastowe działania, aby nie dopuścić do tej sytuacji. Więcej informacji poniżej.Powiaty oznaczone kolorem czerwonym:ostrzeszowski (wielkopolskie)nowosądecki (małopolskie)Nowy Sącz (małopolskie)wieluński (łódzkie)pszczyński (śląskie)Ruda Śląska (śląskie)rybnicki (śląskie)Rybnik (śląskie)wodzisławski (śląskie)Reszta powiatów [zielone i zółte] – wszelkie wytyczne dot. siłowni pozostają bez zmian.Prosimy o zgłoszenie się do Nas poprzez mail [kontakt@polskafederacjafitness.pl] wszystkie kluby, które posiadają obiekty w poniższych powiatach [kolor czerwony], abyśmy mogli wskazać konkretne placówki wraz z argumentacją.

Opublikowany przez Polska Federacja Fitness Czwartek, 6 sierpnia 2020

 

Polecamy także:

Resense stworzy luksusowe centrum odnowy biologicznej i fitness w Bangkoku – jak będzie wyglądało?