Sprzęt Pulse Fitness dostępny w Polsce

Nowość na polskim rynku branży fitness

Marka Pulse Fitness działająca od ponad 35 lat na rynku światowym (głównie w Wielkiej Brytanii) wkroczyła na rynek polski. Do tej pory w Polsce była mało znana ze względu na brak dystrybutora w kraju. W Europie maszyny te cieszą się znacznie większą popularnością, a w samej Wielkiej Brytanii są w absolutnej czołówce !

Manchester United czy Chelsea Londyn to kluby wyposażone w sprzęt Pulse Fitness. Łącznie na całym świecie Pulse dostarczył sprzęt do ponad 70 000 obiektów w 32 krajach na 5 kontynentach. Od tego roku generalnym dystrybutorem Pulse’a na Polskę jest firma Fitness Concept, która będzie starała odmienić ten stan rzeczy i rozpropagować markę Pulse również w Polsce.

W ofercie Pulse’a można znaleźć urządzenia cardio, stosowe maszyny izotoniczne, maszyny na wolny ciężar, ławki i stojaki, obciążenia i inne akcesoria. Maszyny oferują szereg udogodnień i rozwiązań takich jak system kart dla klubowiczów współpracujących z urządzeniami cardio i maszynami siłowym oraz (co jest prawdziwą rzadkością) udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózku inwalidzkim oraz osób niedowidzących!

Wszystkie urządzenia Pulse współpracują z aplikacją PulseMove, która łączy w sobie szereg narzędzi i udogodnień, zarówno dla ćwiczącego, prowadzącego go trenera, jak i osoby zarządzającej klubem. Osoba ćwicząca dzięki aplikacji zapisuje wszystkie swoje aktywności z maszyn cardio jak i siłowych (za pomocą telefonu i QR kodu lub zapisu w chmurze). Dodatkowo do aplikacji można dodawać aktywności spoza siłowni takie jak gra w tenisa, basen czy trening na zajęciach fitness lub crossfit.

Dzięki śledzeniu GPS monitorujemy przebyty dystans, tempo, czy spalone kalorie podczas biegu w terenie. Aplikacja jest rewelacyjnym narzędziem do pracy trenera personalnego, który dzięki aplikacji na bieżąco śledzi treningi swoich podopiecznych i komunikuje się z nimi zadając im nowe jednostki treningowe.
Trener ma dostęp do tygodniowych, miesięcznych podsumowań, które konsultuje z klientami. Dzięki aplikacji – jej kompatybilności z systemem kart – kadra zarządzająca klubem może śledzić natężenie ruchu w klubie i dostosowywać do niego obsadę personelu w wybranych godzinach.

Grupę Cardio serii Fusion tworzy 6 urządzeń – Bieżnia (Run), Cross trainer (X-Trainer), Lateral trainer (L-Trainer), Rower pionowy (U-Cycle), Rower poziomy (R-Cycle), Stepper (Step), a każde z powyższych urządzeń występuje w 3 wariantach seria 1, seria 2, seria 3. Urządzenia serii 3 wyposażone są w konsolę z ekranem dotykowym 18,5” Android HD.

Po uruchomieniu urządzenia na ekranie może być wyświetlone logo klubu lub inny komunikat. Co ważne urządzenia posiadają akredytację IFI, dzięki przedłużonym uchwytom, nisko położonej powierzchni biegowej (tylko 280 mm) oraz wypukłym piktogramom umożliwiających korzystanie z urządzenia osobom niewidomym. Seria 2 wyposażona jest w konsolę z ekranem 10.1” i oferuje korzystanie z urządzeń bez zewnętrznego zasilania (za wyjątkiem bieżni) co pozwala na większą dowolność w rozmieszczeniu urządzeń w klubie. Seria 1 to najwyższa oszczędność energii dzięki zredukowanemu do minimum poborowi energii.

Maszyny siłowe
Maszyny siłowe to solidna konstrukcja, ciekawy design i świetna biomechanika ruchu. Jako jedne z niewielu urządzeń posiadają akredytację IFI dzięki zastosowaniu rozwiązania z odsuwanymi siedziskami co pozwala na korzystanie z urządzeń osobom na wózkach inwalidzkich.

Więcej informacji na: www.pulsefitness.pl lub www.fitnessconcept.pl

Artykuł sponsorowany