Activlab systematycznie zaskakuje

Kolejne nowości w ofercie

 De Luxe Lean Dessert

De Luxe Lean Dessert to błyskawiczny i prosty w przygotowaniu kremowy deser o wysokiej zawartości pełnowartościowego białka, a także niskiej zawartości cukru oraz tłuszczu. Jest to kolejna nowość w ofercie marki Activlab, która dedykowana jest sportowcom i osobom aktywnym fizycznie u których obserwuje się zwiększone zapotrzebowanie na wysokiej jakości białko o kompletnym aminogramie i szybkiej kinetyce wchłaniania szczególnie w okolicach okołotreningowych.

De Luxe Lean Dessert można znakomicie komponować w optymalnej dla siebie wersji z produktami mlecznymi,orzechami, owocami w formie drugiego śniadania, podwieczorku lub przekąski, a także można dodawać do rozmaitych ciast i zdrowych deserów. Produkt jest dostępny na rynku w dwóch wersjach smakowych: crème brûlée i szarlotka. Kolejną mocną stroną De Luxe Lean Dessert jest z całą pewnością obecność w jednej porcji 21 gramów pełnowartościowego białka pochodzącego z koncentratu białek serwatkowych (ang. whey protein concentrate, WPC), który charakteryzuje się doskonałą jakością odżywczą, dzięki wysokiej zawartości aminokwasów egzogennych (szczególnie bardzo pożądanej leucyny) i szybkiemu procesowi wchłaniania w przewodzie pokarmowym. Ponadto koniecznie warto podkreślić w kontekście wysiłków o charakterze siłowym, że sportowcy i osoby aktywne fizyczne którym zależy przede wszystkim na rozbudowie masy mięśniowej powinny spożywać w jednej porcji od 20 do 40 gramów białka o pełnym aminogramie w celu optymalizacji procesu syntezy białek mięśniowych w organizmie (ang. muscle protein synthesis, MPS)1.

Wspomniana porcja białka powinna być dostarczana przez osoby trenujące co 3-4 godziny i jednocześnie być bogata w aminokwasy egzogenne, a szczególnie leucynę. Z kolei dzienna podaż białka dla sportowców w celu maksymalizacji rozbudowy masy mięśniowej zalecana przez opiniotwórcze towarzystwa naukowe w oparciu o krytyczny przegląd fachowej literatury waha się pomiędzy 1,4 a 2,2 gram na kilogram masy ciała na dobę1,2.

Wyższe spożycie białka, np. w ilości 2,3 – 3,1 g na każdy kilogram beztłuszczowej masy ciała na dobę może być konieczne u osób z długim stażem treningowym w celu maksymalizacji zachowania beztłuszczowej masy ciała w okresie diety redukcyjnej bazującej na ujemnym bilansie energetycznym3. Biorąc pod uwagę powyższe informacje i konieczność spożywania dużej ilości pełnowartościowych protein każdego dnia w celu rozbudowy, bądź zachowania muskulatury, produkt De Luxe Lean Dessert może być zatem interesującym oraz pomocnym rozwiązaniem w sytuacji kiedy mamy ochotę na słodki i zarazem przyjemny deser jednocześnie realizujący nasze wysokie zapotrzebowanie na białko oraz niezbędne aminokwasy.

Podsumowując rynek suplementów diety oraz żywności funkcjonalnej skierowanej do sportowców i osób na co dzień aktywnych fizycznie rozwija się niezwykle dynamicznie oferując coraz to nowsze produkty ułatwiające codzienne funkcjonowanie i możliwość zachowania balansu pomiędzy nierzadko intensywnym życiem zawodowym, a życiem prywatnym. De Luxe Lean Dessert marki Activlab doskonale sprawdzi się w przypadku osób potrzebujących w trakcie dnia szybkiego i prostego w przygotowaniu posiłku o wysokiej jakości pełnowartościowego białka, a zarazem niskiej zawartości cukru, tłuszczu oraz małej wartości energetycznej.

Źródła:

  1. Jager R., Kerksick C.M., Campbell B.I. i wsp.: International Society of Sports Nutrition Position Stand: protein and exercise. Journal of the International Society of Sports Nutrition (2017) 14:20.
  2. Morton R.W., Murphy K.T., McKellar S.R. i wsp.: A systematic review, meta-analysis and meta-regression of the effect of protein supplementation on resistance training-induced gains in muscle mass and strength in healthy adults. Br J Sports Med 2018;52:376–384.
  3. Helms E.R., Zinn C., Rowlands D.S. i wsp.: A systematic review of dietary protein during caloric restriction in resistance trained lean athletes: a case for higher intakes. Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2014 Apr;24(2):127-38.

 

Autor: Mateusz Durbas
Dietetyk kliniczny, szkoleniowiec i prelegent na licznych konferencjach
Fundacja Godula-Hope, NZOZ GENOM

źródło: Artykuł sponsorowany