W przeciągu 5 najbliższych lat planują otworzyć w Polsce 50 franczyzowych klubów fitness. Na temat modelu, oferty dla potencjalnych inwestorów, wyróżnikach, wartościach, rozmawiamy z założycielem sieci Énergie Fitness  – Jim Durie.

Witam serdecznie. Bardzo dziękuję za czas poświęcony na rozmowę. Energie to dynamicznie rozwijająca się sieć klubów fitness. Skąd wziął się pomysł na biznes?

Énergie umożliwia ludziom transformację swojego życia już od ponad 15 lat. Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy w tym czasie, począwszy od skromnych początków jako jednego klubu w 2003 roku, a teraz będąc wiodącym na rynku brytyjskim franczyzodawcą siłowni. ( Zajęliśmy drugie miejsce wśród pożądanych franczyz, wyprzedziliśmy nawet MCdonalda)

Postanowiliśmy stworzyć markę, która znacząco wpłynie na ludzkie życie i będzie miała pozytywny wkład w społeczności. Nasza zapierająca dech w piersiach ekspansja jest świadectwem niesamowitych wyników,w którym pomagamy zarówno naszym franczyzobiorcom, jak i naszym członkom.

Co wyróżnia kluby Energie? Czym Państwo zaskoczą klientów w Polsce?

Siłownia Énergie Fitness oferuje wartość w przystępnych cenach i jest wyjątkowa w świadczonych usługach. Wymagane jest coraz więcej usług , a przywileje énergie są wyjątkowe. Ludzie dołączają do klubów énergie, ponieważ są to miejsca, w których czują się dobrze.

Integralność

Podejmujemy etyczne i uczciwe podejście do wszystkiego, co robimy.

Innowacja

Znajdowanie nowych i kreatywnych sposobów na osiągnięcie naszych celów.

Zabawa

Tworzenie przyjaznego środowiska, w którym ludzie czują się dobrze.

Odpowiedzialność

Zapewniamy, że to, co mówimy, jest tym, co robimy

Jakie są plany ekspansji marki w Polsce?

W Polsce istnieje potencjał, aby otworzyć ponad 50 klubów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Czym charakteryzuje się model franczyzowy, który który proponują Państwo potencjalnym inwestorom?

Jedną z najczęściej komentowanych korzyści płynących z franchisingu jest plus polegający na tym, że franczyzobiorca jest w stanie

obsługiwać ugruntowany, wypróbowany i przetestowany model biznesowy. Uzyskanie statusu franczyzobiorcy wymaga uiszczenia opłaty licencyjnej, jednak ta opłata daje prawo do używania nazwy i modelu operacyjnego istniejącej marki, automatycznie zwiększając Twoją pozycję w branży. Dzięki franchisingowi to już zostało załatwione.

Na rynku od 2003 roku – 15 lat w branży fitness. Będąc częścią sieci énergie, masz okazję reprezentować nagradzaną markę w swojej okolicy i zbudować dobrze prosperującą firmę. Łączymy najnowocześniejszy sprzęt do ćwiczeń, najwyższej klasy sprzęt fitness, innowacyjne koncepcje szkoleń , elastyczne opcje członkostwa i światowej klasy obsługę klienta. Słyniemy ze spektakularnych otwarć siłowni co daje nam nawet do 1000 członków jeszcze przed otwarciem Klubu. Dobrą wiadomością jest to, że nie potrzebujesz wcześniejszego zainteresowania zdrowiem i sprawnością fizyczną, aby odnieść sukces z énergie Fitness. Ze względu na charakter działalności, możesz uniknąć stresu związanego z zarządzaniem dużym zespołem pracowników. Koncepcja energie fitness została specjalnie zaprojektowana dla niskiej struktury personelu gdzie wymaganych jest tylko od trzech do pięciu pracowników.

Na jaką opiekę mogą liczyć franczyzobiorcy?

Nie wspieramy tylko na początku. Zapewniamy wsparcie i szkolenia na całe życie, aby kluby énergie pozostały w czołówce branży, tworząc miejsca “where you belong”. Zapewniamy ułożenie planu biznesowego, rabaty od dostawców i wykonawców. Całkowite wsparcie w przygotowaniach,we wdrażaniu systemów operacyjnych oraz w trakcie działalności klubu fitness. Prowadzimy przedsprzedaż karnetów oraz dysponujemy przetestowanymi i niezawodnymi materiałami marketingowymi co pozwoli uzyskać zwrot inwestycji w ciągu 18-24 miesięcy.

Franczyzobiorca énergie Fitness jest w pełni wspierany przez zespół doświadczonych operatorów z udokumentowaną historią sukcesu – nie ma nic, czego byśmy nie widzieli, jeśli chodzi o posiadanie i prowadzenie własnej siłowni!

Od momentu, w którym dołączy do nas  franczyzobiorca,  współpracujemy z nim na każdym etapie procesu, aby zapewnić siłowni szansę na sukces. Przez cały proces franczyzobiorca:

  • Pracuje razem z naszym dedykowanym wewnętrznym zespołem ds. nabywania nieruchomości, który pomoże znaleźć i zabezpieczyć właściwą lokalizację.
  • Korzysta między innymi z naszych relacji z wiodącymi w branży dostawcami w zakresie zarządzania członkostwem, wyposażenia siłowni i sprawdzonego marketingu.
  • Współpracuje z naszym zespołem handlowym, aby opracować biznesplan i prognozy, które pomogą uzyskać jak najlepszą rentowność.
  • Uczestniczy w szkoleniach na temat każdego aspektu prowadzenia klubu énergie fitness.

Kluczową korzyścią płynącą z pracy z énergie jest sukces modelu i naszego wsparcia, które pomagają osiągnąć pożądane rezultaty.

Polecamy także:

Énergie Fitness nowy operator z planem otwarcia 50 klubów w przeciągu najbliższych 5 lat