Nowa sieć na polskim rynku

Pierwszy klub FIT / ONE w Polsce

Na ponad 10 000 mkw. opiewają umowy najmu podpisane w ostatnim czasie w budynku biurowym Blue Office, będącym częścią warszawskiego kompleksu handlowego Blue City. Na powierzchni biurowej otwarte zostanie m.in. pierwsze na naszym rynku centrum fitness sieci Fit/One, które będzie tym samym największym tego rodzaju klubem w Polsce. Agentem wyłącznym do spraw komercjalizacji obiektu jest firma doradcza Savills.

Podpisane umowy stanowią ok. 30% całej powierzchni biurowej, jaką oferuje budynek Blue Office. Znaczącą większość z nich stanowią nowe umowy z firmami, które zdecydowały się przeprowadzić do budynku. Swoją siedzibę w Blue Office będzie miała również firma GO Sport, właściciel sieci sklepów sportowych (około 1100 mkw.).

Spośród nowych najemców największą powierzchnię wynajmie niemiecki operator fitness klubów, firma Fit/One, dla której będzie to debiut na polskim rynku. Najemca zajmie blisko 5000 mkw., dotychczas wykorzystywanych na cele biurowe. Oznacza to, że będzie to największy pod względem powierzchni klub fitness w Polsce. Otwarcie Fit/One w Blue Office zaplanowane jest na grudzień 2018 r.

– Połączenie galerii handlowej z powierzchnią biurową to rozwiązanie, które jest bardzo dobrze odbierane przez wielu pracowników, m.in. dzięki wygodnemu dostępowi do bogatej oferty gastronomicznej i możliwości dokonania szybkich zakupów pierwszej potrzeby. Blue Office, jako część jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych galerii handlowych w Warszawie, jest dzięki temu atrakcyjnym obiektem dla najemców szukających korzystnych warunków najmu i dobrze skomunikowanej lokalizacji blisko centrum, dodatkowo z dużą  liczbą bezpłatnych miejsc parkingowych – mówi Dariusz Karwański, dyrektor w dziale powierzchni biurowych, reprezentacja wynajmującego, Savills.

Firma doradcza Savills będąca agentem wyłącznym ds. wynajmu powierzchni w budynku Blue Office, reprezentowała właściciela obiektu w największej z zawartych transakcji z firmą Fit/One oraz w negocjacjach z firmą Decsoft S.A.

Blue Office oferuje blisko 32 000 mkw. powierzchni biurowej na pięciu kondygnacjach. Obiekt zlokalizowany jest przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, stanowiąc część kompleksu handlowego Blue City. Na powierzchniach wspólnych części biurowej znajdują się dwie nowocześnie urządzone strefy wypoczynku przeznaczone do dyspozycji najemców. Pracownicy mogą również korzystać z bezpłatnego parkingu, a także specjalnego programu lojalnościowego Projekt Sąsiad 2.0, który umożliwia korzystanie ze zniżek w sklepach w centrum handlowym. Budynek posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. Właścicielem obiektu jest spółka Blue Office Sp. z o.o..

Savills to globalna spółka świadcząca usługi w branży obrotu nieruchomościami, notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. Posiada międzynarodową sieć ponad 600 biur i przedstawicielstw w obu Amerykach, Wielkiej Brytanii, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres specjalistycznych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych klientom na całym świecie.

źródło: informacja prasowa