źródło: informacja prasowa

Jesień w wielu klubach fitness to czas nowych programów treningowych, aktywacji dla ćwiczących oraz kolejne premiery sprzętu i akcesoriów. Odświeżone i bardziej atrakcyjne oferty siłowni mają być dodatkowym motywatorem do wyzwań zarówno dla stałych, jak i nowych klubowiczów.

Wśród nowości z segmentu premium uwagę przyciąga między innymi Balans Bag™ od Gipara Fitness, czyli unikatowy odpowiednik sand bagu, w którym sypki wypełniacz zastąpiony jest wodą.

To innowacyjna zmiana w podejściu do treningu. Jego intensywność nie jest zależna od dobranego obciążenia, ale ilości wody znajdującej się wewnątrz worka. Niestabilny płyn przeobraża nawet najprostsze ćwiczenia w wyjątkowe wyzwania. Wymaga to od ćwiczącego dużej precyzji i koordynacji ciała. Balans BagTM można wykorzystywać na różne sposoby: począwszy od treningu funkcjonalnego, poprzez indywidualny trening personalny, a skończywszy na zajęciach grupowych. Gipara proponuje 30 różnorodnych ćwiczeń z wykorzystaniem swojego produktu. Mogą one angażować wszystkie grupy mięśniowe, jak też poszczególne ich partie. Balans BagTM idealnie nadaje się do pracy nad stabilizacją tułowia, nie tylko przy wzmacnianiu mięśni i ruchomości stawów, a także do zwiększania możliwości rotacyjnych kręgosłupa.

Wykorzystanie akcesoriów takich jak produkt Gipara Fitness pozwoli poszerzyć kompetencje trenerów i wzbogacić zestawy ćwiczeń, co zapobiegnie znudzeniu i spadkowi motywacji klubowiczów. Szczególnie, że razem ze swoim innowacyjnym workiem, Gipara oferuje opracowane specjalnie autorskie zajęcia grupowe Inertia Training System, które wykorzystują wszystkie zalety Balans BagTM, wplatając je w ciekawą i dynamiczną choreografię. Głównym celem zajęć jest praca nad wzrostem masy mięśniowej, poprawą kondycji oraz spalaniem tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia bardzo mocno angażują mięśnie głębokie, przez co ciało nabiera elastyczności. Dzięki wzmocnieniu mięśni oraz poprawie stabilizacji stóp, zmniejsza się też ryzyko urazów kończyn dolnych.

– Nasz produkt spotkał się entuzjastycznym przyjęciem, a docierające do nas opinie są pozytywne. Zdaniem wielu pasjonatów fitnessu jest to idealny sprzęt do ćwiczeń. Pozwala różnicować treningi, stawiać nowe wyzwania. Dla nas to wielka satysfakcja. Jesteśmy pewni, że wykorzystując potencjał Balans Bag, kluby będą mogły zaoferować swoim klientom możliwość inspirującej, szybkiej poprawy stabilizacji tułowia i wyczucia całego ciała, wzmocnienia mięśni i ruchomości stawów czy zwiększenia możliwości rotacyjnych kręgosłupa, co przełoży się na wysoką frekwencję. 
– mówi Arkadiusz Paszun, prezes IMG SA, która jest właścicielem marki Gipara Fitness.

Klub fitness i siłownia to nie jedyne miejsca, gdzie pasuje nowatorski „worek” Gipary. Balans BagTM z powodzeniem może być wykorzystywany indywidualnie, do treningów w domu. Ze względu na możliwość złożenia oraz łatwe napełnianie i opróżnianie wewnętrznego worka, sprzęt ten jest też świetną propozycją dla osób podróżujących, które nawet podczas wyjazdów chcą utrzymywać ciało w doskonałej kondycji.

Polecamy także:

Popraw płynność finansową Twojego klubu fitness