photo: ake1150 / Fotolia

Star Fitness rozpoczyna współpracę z nowym zagranicznym partnerem

Zarząd Star Fitness S.A. poinformował, iż w dniu 30 sierpnia 2017 roku wpłynął podpisany list intencyjny z nowym zagranicznym partnerem. Minimalna wartość kontraktu opiewa na kwotę 10 mln zł w zakresie, którego obie spółki rozpoczną długoletnią współpracę w ramach wykorzystania marek własnych sprzętu fitness, dokumentacji technicznej oraz know-how technologicznego do produkcji i sprzedaży w całej Europie z wyłączeniem rynku polskiego. Informacja dotyczy planowanych działań eksportowych z nowym partnerem w oparciu o posiadane marki własne, wzorce przemysłowe i udzielenie praw nie wyłącznych na bazie licencji.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym w serwisie NewConnect, nowy partner jest zainteresowany prawami nie wyłącznymi, dokumentacją technologiczną, wzorami przemysłowymi do marek własnych, które spółka budowała od 2014 roku w raz rozpoczęciem projektu produkcyjnego w ramach długoterminowej umowy. Rozpoczęcie współpracy planowane jest w IV kwartale 2017 r. Umowa ma obowiązywać 10 lat i posiadać opcje jej przedłużenia. Minimalna cena roczna za udzielenie licencji ma wynieść 1 mln zł rozliczanych kwartalnie.

Dodatkowo partner zobowiązany będzie do ustanowienia półrocznej kaucji w wysokości 500 tys. zł. Opisywane działania mają na celu zwiększenie skali działalności spółki, kontynuacji zwiększania przychodów oraz poprawy planowanych wyników i istotnie zwiększą marżowość dotychczasowej działalności.

Informacja na temat planowanych działań eksportowych z nowym partnerem w oparciu o posiadane marki własne, wzorce przemysłowe i udzielenie praw nie wyłącznych na bazie licencji. >>>> link do raportu

Star Fitness S.A. z siedzibą w Poznaniu dostarcza kompleksowych rozwiązań dla branży fitness. Spółka powstała w 2006 r. pod nazwą Haberq Sp. z o.o., jako przedstawiciel jednego z najbardziej dynamicznie rozwijającego się amerykańskiego producenta sprzętu fitness Core Health&Fitness. Od 2010 r. firma działa pod nazwą Star Fitness. Debiut giełdowy Spółki miał miejsce w dniu 20 grudnia 2011 r. Firma specjalizowała się w dystrybucji profesjonalnego sprzętu do wyposażenia klubów fitness renomowanych marek Star Trac®, Nautilus®, StairMaster®, Schwinn, Mega Form, Olymp. W 2017 roku spółka rozpoczęła proces sprzedaży dystrybucji i wsparcia wejścia bezpośredniego na rynek Polski Amerykańskiego producenta Core Helath&Fitness. Obecnie firma zapewnia doradztwo w zakresie doboru lokalizacji, projektowania, sprzedaży oraz finansowania inwestycji dla klientów biznesowych w branży fitness , a także łączy inwestorów, operatorów z branżą fitness z branżą nieruchomości.  Wspiera komercjalizacje parków handlowych i zajmuje się wynajmem nieruchomości.