Wykorzystanie sztucznej inteligencji w celu zwiększenia sprzedaży i retencji

Business Intelligence. Machine Learning. To są słowa, które słyszymy coraz częściej. Konieczność przekształcenia danych w informacje i informacje w wiedzę jest bardziej ekscytująca niż kiedykolwiek. Przyszłość naszego biznesu staje się bardziej przewidywalna, dzięki procesom analizy danych opartych na technologii, dzięki którym kierownictwo, menedżerowie jak i zespoły mogą lepiej i efektywniej planować swoją pracę i przewidywać możliwe do osiągnięcia rezultaty. AI (Artificial Intelligence) to informatyka, która kładzie nacisk na tworzenie inteligentnych maszyn, które działają i reagują, jak ludzie. Uczenie maszynowe to kolejna podstawowa część sztucznej inteligencji. Nie jest to całkowicie nowa dziedzina, jednak możliwość automatycznego stosowania złożonych obliczeń matematycznych jest stosunkowo nowym odkryciem.

W jaki sposób branża fitness może czerpać korzyści z sztucznej inteligencji?

Szybka i skuteczna analiza danych ma kluczowe znaczenie w każdej firmie, także w branży fitness. Perfect Gym rozumie tę potrzebę i dlatego na bieżąco tworzy dodatkowe narzędzia analityczne dla siłowni i właścicieli obiektów sportowych. Obecnie współpracujemy ze specjalistami Business Intelligence w zakresie udoskonalania istniejącego systemu oraz wprowadzenia całkowicie nowych i zaawansowanych narzędzi, które zrewolucjonizują sposób, w jaki zarządzane są kluby fitness obecnie. Interaktywny model zapewni kierownikom i właścicielom siłowni dogłębną analizę ich danych, co pozwoli im zwiększyć efektywność kosztową i ogólną wydajność. Perfect Gym będzie również generować prognozy dotyczące zachowania klubowiczów, co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiego wskaźnika retencji.

– Wdrożenie sztucznej inteligencji w naszym systemie pomoże właścicielom lepiej radzić sobie z wyzwaniem odchodzących klubowiczów. Przy pomocy uczenia maszynowego, menedżerowie będą mogli dużo dokładniej przewidzieć kiedy klient może zakończyć członkostwo i zareagować na to odpowiednio wcześniej  – tłumaczy Małgorzata Gala dyrektor ds.rozwoju w Perfect Gym. Na wykładzie, prowadzonym 15.03.2018 podczas kongresu FEM przyjrzymy się temu, w jaki sposób wykorzystanie sztucznej inteligencji wpłynie na sprzedaż i retencje w klubach fitness.

źródło: Artykuł sponsorowany

 

www.MagdalenaSzmidt.com/kontakt/