Podczas Kongresu FEM Fitness Experience Management odbyła się Debata CEO, w której wzięli udział CEO sieci klubów fitness, dystrybutorzy sprzętu i systemów:

– Małgorzata Gala – Perfectgym,
– Łukasz Balicki – e-Fitness,
– Maciej Wolny – Top Gym,
– Radosław Jarmuła – Orangetheory,
– Łukasz Dojka – Xtreme Fitness Gyms,
– Mikołaj Nawacki – Calypso Fitness,
– Grzegorz Kita – Komitet Sportów Nieolimpijskich.

Patronat nad wydarzeniem objął Komitet Sportów Nieolimpijskich.

Podczas Debaty poruszono trzy ważne aspekty dotyczące innowacyjności, idei Europejskiego Tygodnia Sportu, programów autorskich w obrębie zajęć fitness.
Uczestnicy wspólnie uznali, że Polska jest coraz bardziej otwarta na innowacyjne rozwiązania. Konsumenci stają się świadomi, śledzą trendy zachodnie, w związku z czym kluby fitness chcąc być konkurencyjni muszą otworzyć się na innowacyjność. Jest wiele udogodnień typu aplikacje, urządzenia do monitoringu pracy serca, które będą cieszyć się coraz większą popularnością. Przejawem innowacyjności w Polsce jest wprowadzenie Orangetheory na rynek.

Pan Mikołaj Nowacki dodatkowo zwrócił uwagę na ważny aspekt, że innowacją aktualnie jest sam rynek Polski i to jak on się kształtuje. Obecnie aż 40% penetracji rynku w branży fitness zajmują karty sportowe. Polski rynek jest unikatowy i ta innowacyjność będzie coraz bardziej widoczna. Problem tkwi w tym, w jaki sposób sieci klubów fitness będą konkurencyjni w opozycji do kart sportowych.

Żeby skutecznie implementować innowacje, zdaniem uczestników Debaty należy w pierwszej kolejności zastanowić się czy dane rozwiązanie pasuje do modelu biznesowego klubu, lokalizacji, grupy odbiorców. Wprowadzanie nowych rzeczy wymaga odpowiedniego przeszkolenia personelu a następnie nauczenia klubowiczów korzystania z nich.
Ważnym tematem poruszonym podczas Debaty była Idea Europejskiego Tygodnia Sportu, w którą mocno angażuje się Pan Łukasz Balicki z eFitness. Branża Fitness mocno będzie angażowała się w promocję wydarzenia i pomoc w dotarciu z informacją do klubów fitness. Cały czas jest duża część rynku, która nie ma pojęcia o inicjatywie.

Zachęcamy do obejrzenia Debaty, w której poruszono wiele ważnych problemów i aspektów.

Kolejną okazją do spotkania oraz wymiany poglądów na temat przyszłości branży fitness będzie debata CEO organizowana podczas 6 edycji największych w Polsce Targów Fitness – FIWE United. Organizatorzy planują zorganizowanie panelu dyskusyjnego, w którym wezmą udział 3 grupy uczestników: CEO sieci (również międzynarodowi), dystrybutorzy, producenci sprzętu, systemów, suplementów oraz eksperci branżowi. Podczas FIWE United zostaną poruszone newralgiczne tematy dotyczące branży fitness. Zastanowimy się nad kierunkiem, aktualnymi wyzwaniami oraz przemianami rynku. Organizatorzy zamierzają zaktywizować uczestników, którzy będą mogli uczestniczyć w spotkaniu branżowym. Wkrótce zostaną zdradzone szczegóły przedsięwzięcia, którego patronatem objęła Branża Fitness.

Polecamy także:


Podsumowanie roku 2018 w Matrix Fitness – rekordowy wzrost sprzedaży