Jak wynika z rozporządzenia w Dzienniku Ustaw wydanego przez Radę Ministrów w dniu 29 maja Zgodnie z ustawą z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz. U. z 2019 r. poz. 1292 i 1495 oraz z 2020 r. poz. podmioty działalności związane z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania mogą odbywać się w nowym reżimie sanitarnym.

FIWE 2020 zgodnie z planem. Świetnie wiadomości od organizatora.

Organizatorzy największych targów branży fitness w tej części Europy, które co roku odbywają się na jesieni w halach targowych Expo XXI w Warszawie intensywnie przygotowują się do 7 edycji wydarzenia. Cieszy fakt, że wiele firm zaplanowało swój udział w roli wystawców i odwiedzających wcześniej, gdyż będzie to pierwsza impreza branżowa w tym roku i pierwsza okazja do spotkania się z partnerami biznesowymi.

„W ostatnich tygodniach otrzymywaliśmy wiele zapytań dotyczących tego czy targi się odbędą, dla wielu odpowiedź potwierdzająca przygotowania była przejawem optymizm. Może to prawda, w tak trudnym czasie nie mogliśmy mieć 100% pewności, że otrzymamy zgodę na organizację i że również w tym roku będziemy mogli biznesowo wspierać rozwój branży sportowej. Jednego mogliśmy być jednak pewni – każda firma, która postanowiła ten ciężki okres przeczekać jest o kilka kroków za tymi, którzy w tym czasie się nie zatrzymali. Marki, które już teraz planują ścieżkę odbudowy w drugiej połowie roku –czy to poprzez udział w targach czy w jakiejkolwiek innej formie, we wrześniu będą zbierały owoce tych działań podczas, gdy pozostałe dopiero będą ruszały z planowaniem. Nie warto przespać tego czasu – jak pokazuje historia każdy kryzys to nowe rozdanie kart. Od nas zależy czy w tym rozdaniu weźmiemy udział czy obserwując z dystansu na końcu tylko pogratulujemy liderom. W naszej branży odwołano wszelkie wydarzenia 2020 roku – na FIWE odbędą się tak naprawdę pierwsze kontraktacje, to dobry czas by ożywić biznes po tak długim spowolnieniu gospodarczym.” – opowiada Weronika Jasnoch – Dyrektor Targów FIWE.

ZNANE MARKI POTWIERZIŁY JUŻ SWÓJ UDZIAŁ W TARGACH FIWE 2020

Targi FIWE będą pierwszą imprezą branżową w tym roku, na której inwestorzy i właściciele klubów fitness będą mogli zrobić przegląd aktualnych trendów i rozeznać się na rynku fitness po okresie pandemii. Złotym Sponsorem i wystawcą targów jest firma Olimp Sport Nutrition, Srebrnym Sponsorem Carpatree oraz MEON EMS, a partnerami Iron Maxx i Costa Coffee. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich co daje poczucie bezpieczeństwa i sygnał jak olbrzymia jest chęć spotkania się całej branży fitness na jesieni tego roku. Na targach będziemy mieli okazje zapoznać się z ofertą produktów i usług blisko 200 firm oferujących sprzętu fitness, akcesoria sportowe, odzież, suplementy, artykuły spożywcze, oprogramowania, czy też szkolenia edukacyjne.

BLISKO 150 WYSTAWCÓW ZAPOWIEDZIAŁO SWÓJ UDZIAŁ W TEGOROCZNEJ EDYCJI

Wiele firm oferujących rozwiązania dla branży fitness już zaplanowały aktywności promocyjne na drugą połowę roku. Po zniesieniu wszystkich ograniczeń, które nastały w wyniku pandemii firmy, które aktualnie aktywnie kreują swój wizerunek firmy przez okres ,,przestoju’’ i planują działania, gdy obostrzenia miną wyprzedzą konkurencję która dopiero będzie się zastanawia co robić dalej. Na szczęście polskie firmy są bardzo świadome działań marketingowych i już teraz potwierdzają udział w wydarzeniach branżowych takich jak FIWE, czy tez planują nowy model swojego biznesu.

Wśród wystawców tegorocznych targów znajdują się tak znane marki jak Coca – Cola , Fitness Authority, Jack Links, Movo, Eleiko, Xbody, Biofiton, czy Sante. Pełna lista wystawców, który brali udział w poprzednich edycjach targów dostępna jest tutaj. Od momentu  ogłoszenia kolejnych odmrożeń gospodarki kilkukrotnie zwiększyło się zainteresowanie targami.

OGŁOSZENIE PREMIEROWYCH PRODUKTÓW DLA BRANŻY FITNESS PODCZAS FIWE 2020

W związku z nieodbyciem się planowanych wcześniej międzynarodowych targów branżowych FIBO w pierwszej połowy roku producenci i dystrybutorzy sprzętu fitness oraz suplementów i akcesoriów zapowiedzieli przedstawienie szerszej publiczności swoich nowości na jesieni podczas targów FIWE w Polsce. Do tego czasu wstrzymują się z ujawnieniem nowości zaplanowanych w swojej ofercie na ten rok. To duże wyróżnienie dla polskich targów i niesamowita okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacjami właśnie w Polsce podczas naszych rodzimych targów.
O obecnej sytuacji na rynku fitness wobec pandemii i kierunkach rozwoju firm z branży wypowiadali się nie tak dawno przedstawiciele sektora dystrybutorów sprzętu fitness Pan Maciej Wolny z firmy Top –Gym, Pan Dominik Sliwowski z firmy Technogym, Pan Rafał Giermasiński z firmy Matrix oraz Pan Maciej Dufrat z firmy Core Health and Fitness. Cały webinar video dostępny jest tutaj

BIZNESOWY PROGRAM WYDARZEŃ TARGÓW FIWE 2020

Branża sportowa cały czas się rozwija, powstają nowe potrzeby, czy też sytuacje, którym trzeba sprostać i to właśnie targi FIWE Fitness Trade Show wychodzą naprzeciw ze swoją ofertą edukacyjną, która w tym roku jest bardzo szeroka. Konferencje edukacyjne, które odbywają się podczas targów FIWE są na najwyższym poziomie merytorycznym, prowadzone przez ekspertów branżowych od lat budujących swoje doświadczenie i wiedzę.

Nowością w tym roku są konferencje biznesowe FIWE Experts Equipment oraz FIWE Franczyza. Rozbudowane programy konferencji, które wpisały się już na stałe w program wydarzenia to FIWE Experts, FIWE Investors, FIWE Fit & Cardio, FIWE Pro, których poziomy dostosowane są zarówno dla profesjonalisty jak i początkującego pasjonata sportu, czy też osoby prowadzącej działalność biznesową.

Organizator przygotował łącznie 5 konferencji biznesowych dla właścicieli klubów fitness, hoteli, sklepów oraz dla inwestorów B2B, a także 2 debaty eksperckie dla biznesu branży suplementacyjnej i klubów fitness.

KONSUMENCKA CZĘŚĆ TARGÓW FIWE

Tegoroczna edycja wydarzenia to będzie prawdziwa eksplozja i kwintesencja wydarzeń targowych. Na FIWE odbędą się aż trzy rodzaje Zawodów Kulturystycznych ( Słodkiewicz Classic, Puchar Polski , Debiuty Kulturystyczne Rematch), zorganizowane we współpracy z Polskim Związkiem Kulturystyki , Fitness i Trójboju siłowego. Dla odwiedzających widowiskowe będą również pozostałe zawody sportowe CrossFit, MMA, a także po raz pierwszy podczas targów FIWE Turniej Sportów Walki Warszawska Granda!

W programie znajdą się również wyjątkowe pokazy mody sportowej FIWE Fitness Fashion Week, a także Strefa Gwiazd, która w tym roku z pewnością zaskoczy wszystkich odwiedzających!

Wśród gości specjalnych nie zabraknie Głównych Ambasadorów targów FIWE:  Deynn i Daniela Majewskich oraz Blessing Awodibu.
Na koniec totalna nowość! Przygotujcie się na wyjątkowy koncert, w którym wezmą udział gwiazdy polskiej sceny muzycznej m.in. Malik Montana i Jongmen. Scena będzie huczała od najlepszych i najgorętszych hitów ostatnich miesięcy. Jak wiadomo, nie ma dobrego treningu bez energetyzującej muzyki. Taka atmosfera będzie na pewno sprzyjała nawiązaniu nowych znajomości i współprac biznesowych.

Wszystkie wydarzenia towarzyszące opisane są na stronie

TARGI FIWE FITNESS TRADE SHOW , 18 – 20 WRZEŚNIA, WARSZAWA

Międzynarodowe Targi FIWE Fitness Trade Show to najszybciej rozwijające się wydarzenie branży fitness w Europie Środkowo – Wschodniej. Z każdą kolejną edycją targi w swojej ofercie przedstawiają coraz to nowe rozwiązania i innowacje. FIWE to połączenie targów biznesowych, które mają ma na celu pokazanie bogatej gamy sprzętu, produktów, usług i akcesoriów fitness & wellness przed szerokim gronem odwiedzających z Polski i z zagranicy, a także Show dla fanów sportu, którzy mają doskonałą okazję do spotkania gwiazd i idoli sportowych. Targi FIWE co roku już od 7 lat gromadzą ponad 30 000 odwiedzających z Polski i zagranicy. To największa tego typu impreza branżowa w Europie Środkowo – Wschodniej.

Nie możemy się już doczekać spotkania podczas tegorocznych targów FIWE. Bilety są już dostępne na stronie .

Po zniesieniu wszystkich ograniczeń firmy, które nie podejmowały żadnych działań w czasie kryzysu wystartują z podwojoną siłą, być może agresywnie, aby za wszelką cenę pozyskać klientów. Takie zachowanie może zadziałać na niekorzyść marki i odstraszyć nie tylko nowych klientów, ale także stałych.  W zupełnie innej sytuacji znajdą się właściciele firm, którzy aktywnie kreowali wizerunek firmy przez cały okres ,,przestoju’’.  Gdy kryzys się skończy warto abyś miał przygotowany plan odzyskania klientów i wyprzedził  w ten sposób konkurencję która dopiero będzie się zastanawia co dalej.

Zarezerwuj stoisko na targach FIWE i skorzystaj z porad naszych ekspertów by zaplanować Twoją promocję na II połowę roku!

Dołącz do liderów branży już dziś jak dziesiątki firm, które już są z nami!

Polecamy także:

Prawdziwym hitem kwarantanny były suplementy diety – analiza firmy badawczej Nielsen