Tomasz Bogdański i Piotr Kuklis, obaj związani zawodowo z piłką nożną, po zakończeniu karier piłkarskich otworzyli razem studio treningu personalnego Dream Body EMS w Zgierzu. W udzielonym portalowi wywiadzie opowiedzieli o pracy trenera personalnego i elektrostymulacji mięśniowej, którą wykorzystują w swoim studiu.

Co jest najtrudniejsze w pracy trenera personalnego?

Tomasz Bogdański: Nie patrzę na pracę trenera personalnego w kategorii trudności. Poza tym, że jestem trenerem piłki nożnej, pracowałem jako handlowiec. Tam mogłem pokazywać palcem problemy z klientem. Ale kiedy zaczęliśmy robić to, co lubimy to trudności zniknęły. Każdy klient to wyzwanie. Każdego klienta poznaje się na samym początku i uczy się pracy z nim. Tak samo on uczy się pracy z trenerem. To raczej nie trudności, a wyzwania by umieć odpowiedzieć na potrzeby każdego klienta.

Piotr Kuklis: To, że robimy to co lubimy, czyli pracujemy w sporcie sprawia, że ta praca to same przyjemności. Ważne jest podejście indywidualne do każdego klienta. Nie ma zgrzytów, bo obie strony chcą tego samego. Do nas przychodzi człowiek, który chce z nami współpracować by poprawić swój stan zdrowia, a my chcemy mu pomóc. Ludzie, którzy do nas trafiają już chcą coś zmienić. Klienci sami się do nas zgłaszają, a co nas najbardziej cieszy to to, że przychodzą do nas z polecenia.

Dla kogo przeznaczony jest trening w systemie EMS?

Tomasz Bogdański: Trening EMS jest tak naprawdę dla każdego, kto ma ochotę potrenować. Do naszego studia przychodzą ludzie w każdym wieku i z różnymi problemami zdrowotnymi np.: schorzeniami kręgosłupa, po urazach stawów itd. Trening można dostosować do klienta i jego potrzeb. Robimy treningi na wydolność, siłę, stabilizację. Wszystko, co można zrobić na siłowni, robimy w szybszym tempie, bo w kombinezonie. To treningi przede wszystkim dla ludzi, którzy są zapracowani i chcą oszczędzić czas. Niektórzy dosłownie wpadają między jednym a drugim spotkaniem na szybki trening.

Jak wy sami oceniacie efekty działania systemu EMS?

Tomasz Bogdański: Przed otwarciem studia mieliśmy sprzęt do dyspozycji i testowaliśmy go na sobie. Zanim rozpoczęliśmy działalność obaj byliśmy po operacjach. Piotrek miał operowane biodro, ja kolano. Trochę też sami się zaniedbaliśmy. To, że na sprzęcie myoFX pracujemy bez obciążeń tylko polegamy na elektrostymulacji mięśniowej, pomogło nam wrócić do aktywności sportowej. Po operacji trening na siłowni czy choćby jazda na rowerze były bolesne. A na myoFX możemy zrobić najcięższy trening. Dzięki temu, że sprawdziliśmy to na sobie wiemy co jest najlepsze dla klientów. Jestem bardzo na tak jeśli chodzi o system EMS.

Piotr Kuklis: Kiedy zaczęliśmy sprawdzać treningi na sobie polepszyła się jakość snu, wstawaliśmy bardziej wypoczęci, mieliśmy więcej energii. W dodatku system działa na wszystkie mięśnie jednocześnie, wzmacnia je i usprawnia. To są plusy, które potwierdzają też nasi klienci, dlatego z niektórymi współpracujemy już od samego powstania studia.

Dlaczego związaliście się z konceptem treningowym Dream Body EMS?

Tomasz Bogdański: Chcieliśmy razem coś otworzyć, szukaliśmy pomysłu na siebie. Któregoś dnia pojawił się temat kamizelek EMS do treningu. Zaczęliśmy szukać dystrybutorów. Przeprowadziliśmy wiele rozmów, wykonaliśmy mnóstwo telefonów. W końcu trafiliśmy na spotkanie z Michałem Solarzem i uznaliśmy, że otwierając studio chcemy mieć wsparcie ze strony Dream Body EMS. Chcieliśmy, żeby przynajmniej na początku, ktoś poprowadził nas za rękę, pomógł nam wdrożyć się w branżę i utrzymać się na rynku.

Piotr Kuklis: Nie mieliśmy do czynienia ze środowiskiem fitness, zajmowaliśmy się inną gałęzią sportu. Kiedy zaczęliśmy się tym interesować to okazało się, że to specyficzna branża, środowisko i ludzie. Uznaliśmy, ze warto byłoby mieć kogoś, kto nam doradzi, pomoże i przeprowadzi nas przez te wszystkie trudności, które pojawiają się przy pierwszym kontakcie z branżą. Potrzebowaliśmy spójnej wizji.

****

Tomasz Bogdański po zakończeniu kariery piłkarskiej zajął się trenowaniem młodych zawodników, prowadzi treningi personalne w studiu Dream Body EMS. Piotr Kuklis był w latach 2007-2008 powołany do reprezentacji Polski w piłce nożnej. Obecnie prowadzi studio treningu personalnego Dream Body EMS w Zgierzu.

Jeśli jesteś zainteresowany otworzeniem własnego studia według franczyzowego konceptu Dream Body EMS skontaktuj się z promotorem:
Mail: biuro@dreambody.studio
Tel: 781 501 511

Polecamy także:

W jaki sposób radzić sobie z SAMOTNOŚCIĄ SZEFA? – artykuł eksperta