Naszym głównym celem jest poprawa zdrowia i kondycji klientów – mówi Filip Zieliński właściciel Impuls Studia w Poznaniu, powered by miha bodytec® .

Od kiedy działa Impuls Studio ? Co Pana skłoniło do otwarcia studia treningu EMS?

Impuls Studio zostało otwarte na początku października 2019 w zachodniej części Poznania w otoczeniu biurowców i osiedli o wysokim standardzie. W obszarze 10 minut jazdy samochodem mieszka 125 tysięcy ludzi, a w najbliższym sąsiedztwie znajduje się 1700 mieszkań i budują się kolejne. Technologię EMS poznałem 3 lata temu na targach Fit-Expo w Poznaniu jednak wtedy nie wypróbowałem jeszcze treningu. W 2018 roku wybrałem się do siedziby firmy , by zapoznać się ze szczegółami. Odwiedziłem dobrze prosperujące studio i uzyskałem wiele jak się potem okazało potwierdzonych informacji o efektywności, bezpieczeństwie i rentowności studia EMS. Do otwarcia studia przekonał mnie ostatecznie wyjazd na FIBO w 2019 roku, gdzie ugruntowałem swoje przekonanie, iż jest to gałąź w fitnessie, która ma przed sobą duże możliwości rozwoju, a nie jest jeszcze dobrze znana w Polsce. Zrozumiałem, że należy się czymś wyróżnić, a wobec ciągłej wymówki ,,nie mam czasu” 20 minut treningu, wydaje się zbijać ten argument i rzeczywiście tak jest, gdy stosuje go u moich Klientów.

Czym wcześniej się Pan zajmował, czy działał Pan w branży fitness?

Z branżą fitness związany jestem od 6 lat. Początkowo pracowałem jako trener w butikowych klubach fitness na terenie Poznania, a przez ostatnie 3 lata zarządzałem takimi placówkami. Uznałem jednak, że w końcu nadszedł czas, by samemu spróbować swoich sił i dzięki EMS było to możliwe. Zaletą niewątpliwie jest próg wejścia w to przedsięwzięcie.

Jak ocenia Pan rynek EMS w Poznaniu, czy jest perspektywiczny pod kątem EMS?

Jedną z zalet w doborze miejsca było niewątpliwie to, iż rynek EMS w Poznaniu jest niewielki. Znam 2-3 studia, które prosperują z powodzeniem i ubolewam, że tak mało Poznaniaków zna tą metodę treningową. Pracuje nad tym każdego dnia, by ta świadomość się zwiększała. Rynek w Poznaniu na pewno jest o wiele mniejszy w porównaniu do Krakowa, Wrocławia czy Warszawy. Bardzo dbam o to by przestrzegać reguł, które panują w treningu z użyciem EMS i widzę, że to procentuje. Klienci ufają moim metodom i czują się bezpiecznie. Zdaje sobie sprawę, że potrzeba czasu, by polecili metodę EMS swoim znajomym i liczę, że zaprocentuje to w przyszłości.

Jakie cele chcą zrealizować klienci, którzy zgłaszają się do Impuls Studio ?

Przekrój naszych klientów jest bardzo różny, lecz na obecną chwile dominują osoby w przedziale wiekowym 35-50. Celem nadrzędnym, który pragnę uświadomić każdemu z nich jest inwestycja w swoje zdrowie. Skupiamy się bardzo mocno na poprawie ruchomości narządu ruchu, na wzmocnieniu mięśni głębokich oraz nad poprawą jakości życia. Wiem ile czasu moi klienci śpią, jak mocno są zestresowani, oraz co jedzą. Nie ograniczamy się do celu ,, chce schudnąć”. Trening ma wejść w nawyk, jak mycie zębów – zrób codziennie coś dla siebie co poprawi Twoje zdrowie. Jednak gdy trafi się klient, który wymaga opieki dietetycznej, mamy dla niego przygotowany specjalny pakiet z obowiązkową wizytą w celu ułożenia diety. Zależy mi na tym, by moi klienci uczyli się świadomości swojego ciała i sami dochodzili do pewnych zmian. Zamykanie ich w cel: zbudować masę, schudnąć -15kg, wyrzeźbić brzuch często jest nierealne w krótkim czasie i staram się by nie nakładali sobie dodatkowego obciążenia. Najważniejsze, by byli aktywni fizycznie, a efekty przyjdą prędzej czy później.

Jakie działania marketingowe Pan prowadzi, by przyciągnąć klientów do swojego studia EMS?

Od początku współpracuje z agencja tworzącą kampanie na Facebooku. Jestem też aktywny na Instagramie. Jesteśmy po pierwszym kolportażu ulotek. O dziwo mam wielu klientów, którzy wchodzą z ulicy – duża widoczna witryna oraz szyld są bardzo potrzebne. Z innych działań posiadam także system poleceń dla obecnych klientów oraz staram się odwiedzać miejsca, w których często się rozmawia tj. fryzjerzy, kosmetyczki, salony spa. W najbliższych planach jest odwiedzenie pobliskich firm i biur korporacyjnych.

Impuls Studio działa na systemie miha bodytec®, dlaczego wybrał Pan ten system?

Dużą rolę odegrał sam produkt, ale też to, w jaki sposób ze mną rozmawiano na pierwszym spotkaniu i ile informacji się sprawdziło w realnym prowadzeniu Impuls Studia. Jeśli chodzi o współpracę z miha bodytec® to kluczowe są dla mnie: możliwość szkolenia z certyfikacją międzynarodową, aktywne wspieranie właścicieli studiów poprzez organizację kongresów i innych eventów edukacyjnych oraz szybka reakcja w przypadku awarii. Jeśli chodzi o sam produkt to przede wszystkim dla osoby, która ukończyła kierunek fizjoterapię, liczy się dla mnie zdrowie i bezpieczeństwo moim klientów. Przedstawione badania na temat elektrostymulacji, pokrętła na konsoli zapewniające brak pomyłek i nowe kamizelki i-body, które są bardzo dobrze dopracowane. Wszystko to tworzy spójny koncept, wiem że kupiłem koncept, a nie tylko maszynę do stymulacji prądem ludzkiego ciała.

Jaka jest filozofia Impuls Studia ? Jaką rolę odgrywa w niej edukowanie klientów?

Wspomniałem już o tym powyżej. Nadrzędnym celem jest poprawa zdrowia i kondycji klientów Impuls Studia. Odchodzimy od modelu celu , które można znaleźć w co drugiej siłowni. Co ciekawe to działa. Pomaga im w tym także domowy wystrój lokalu, żółte światło i trener, który ma zawsze czas na rozmowę. Moi klienci mówią, że czują więcej energii, nie bolą ich plecy po 10h pracy, zaczęli spać bez budzenia się w nocy. Osoby po wypadkach, a tacy też są, z powodzeniem odbudowują masę mięśni, które stracili podczas unieruchomienia. Podane przykłady udowadniają iż filozofia miejsca tworzy się sama, trzeba tylko słuchać ludzi i z nimi rozmawiać. Cieszę się, że mogę tworzyć miejsce, w którym nikt na nich nie naciska, a tylko pozytywnie motywuje.

Maciej Wolny, miha bodytec Poland Official Distributor

maciej.wolny@miha-bodytec.pl

+48 533 335 553

www.miha-bodytec.pl

www.facebook.com/mihabodytecPolska/

www.instagram.com/mihabodytec_poland/

Polecamy także:

Podsumowanie roku w miha bodytec ®