Wiosenne sprzątanie w ramach odświeżenia Twojego biznesu

Nadeszła wiosna i wszystko co z nią związane: rozkwitające kwiaty, zieleniące się drzewa i ćwierkające ptaki. Otwierasz okna w domu i w swoim klubie, aby wpuścić promienie słońca i świeże powietrze. Nie ma lepszego uczucia niż świeżość wiosennej atmosfery. To najlepszy czas, aby dokonać zmian w swoim klubie, wprowadzić nowości, odświeżyć pewne aspekty biznesu. Wiosna to bardzo motywator dla wielu klientów. Możesz być dosłowny i potraktować wiosenne porządki jako doskonałą okazję na dokładne sprzątanie lub spojrzeć na niektóre zagadnienia bliżej. Poniżej tylko niektóre z nich.

Zatrudnienie

Po pracowitym początku roku możesz zacząć zastanawiać się ilu pracowników będziesz potrzebować w tym cieplejszym okresie. Weź pod uwagę jak w okresie wiosennym  i letnim obłożony jest klub i zaplanuj co zrobić, żeby zwiększyć ilość klientów. Sprawdź sprzedaż i poziom utrzymania klienta za pomocą oprogramowania (np. Perfect Gym), aby porównać poprzednie lata i na podstawie KPI zbudować prognozy i strategie. Następnym krokiem jest przeanalizowanie paru aspektów: czy ktoś z twojego personelu zasługuje na promocje? Czy ktoś pracujący na pół etatu chce przejść na pełen etat? Czy możesz przenieść pracowników na umowy czasowe? Zamiast męczącego procesu zatrudniania lub zwalniania, niejednokrotnie wartościowych pracowników, możesz po prostu przenieść ich na inne stanowiska.

Marketing

Twoja oferta świąteczna mogła być sukcesem ale nadszedł czas na coś nowego. Nie tylko nadszedł czas na zmianę charakteru promocji i konkursów, ale na nowe nagrody i gadżety motywujące. Nie ograniczaj się. Spójrz na swoje gadżety z logo – wiele nowych pomysłów może być związanych z wiosną, odpowiednie nadruki i motta. Użyj nowych kolorów w celu odświeżenia gadżetów i wizerunku. Wraz z nowa ofertą , czyli nową promocją, kuponami zniżkowymi i gadżetami przemyśl również swoją strategię e-mailową. Zaplanuj nowe, tygodniowe maile z nowymi informacjami, wprowadź nowe tematy, cos czego jeszcze do tej pory nie zrobiłeś.

Nowe okazje

Wiosna jest prawie jak nowa szansa, żeby wszytko zacząć od nowa, aby zrealizować swoje marzenia, aby otworzyć się na nowe możliwości. Wykorzystaj tę okazje, aby wprowadzić zmiany do grafika zajęć grupowych. To co działało idealnie w okresie zimowym i czasu noworocznych postanowień, może teraz w czasie, gdy robi się coraz cieplej, nie być tak idealnym rozwiązaniem jako że duża ilość osób chce spędzać czas na zewnątrz. Może to czas, w którym możesz zaoferować zajęcia na świeżym powietrzu. Twoi klienci mogą się czuć znużeni starym grafikiem i ich motywacja może zanikać. Jeśli chcesz zrobić na nich duże wrażenie swoim wiosennym planem i zaprezentować swój nowy odświeżony plan zajęć zorganizuj event. Postaraj się przygotować demo nowych zajęć na świeżym powietrzu, promocję nowych zdrowych przekąsek i wiosennych gadżetów promujących klub. Doda to nowej energii do działania zarówno twoim klientom jak i pracownikom.

 

Karol Majewski

www.MagdalenaSzmidt.com/kontakt/