źródło: https://legia.com/

Odebrane przed drużynę trofeum za mistrzostwo Polski, w poniedziałek powędrowało do najważniejszej gabloty w Legia Training Center. Legia Warszawa uświetniła w ten sposób oficjalne otwarcie swojego drugiego domu – ośrodka w Książenicach.

W niedzielę drużyna odebrała medale oraz trofeum za mistrzostwo i bynajmniej nie był to koniec świętowania. W poniedziałek popołudniu Wojskowi wraz z mistrzowskim pucharem zawitali do Legia Training Center w Książenicach – tam podczas uroczystego bankietu, w obecności zarządu klubu, burmistrza gminy Grodzisk Mazowiecki, a także przedstawicieli rządu, oficjalnie dokonano otwarcia nowej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Uroczystości rozpoczęły się już w południe, ale najważniejszy punkt miał miejsce tuż po godz. 15:00. Na miejsce dotarła bowiem drużyna Mistrzów Polski, a kapitan zespołu, Artur Jędrzejczyk, wniósł na scenę najważniejsze piłkarskie trofeum w kraju. Goście nagrodzili zespół brawami, a gratulacje legionistom złożyła m.in. minister sportu. Danuta Dmowska-Andrzejuk zapewniała również, że pieniądze ulokowane w powstanie LTC, to kapitał, który przysłuży się całej polskiej piłce.

– Cieszę się, że mogę tu dzisiaj być – mówił z kolei trener Aleksandar Vuković.2001 rok to nie tylko czas narodzin Michała Karbownika czy Maćka Rosołka, ale moment, w którym przyszedłem do Legii. Już wtedy czułem, że to wielki klub, któremu jednak brakowało pewnych rzeczy. Z czasem przyszły trofea, pojawił się stadion, a teraz dochodzi do tego jeszcze budowa tak kapitalnego ośrodka. Mogę powiedzieć jak król Polski, Kazimierz Wielki: Zastałem Legię drewnianą, a zostawiam murowaną – żartował szkoleniowiec.

Ośrodek zapewni długo wyczekiwane możliwości rozwoju dla Akademii Legii.

W skład Legia Training Center wchodzi m.in.:

· Docelowo 8 boisk (6 z nawierzchnią naturalną i dwa ze sztuczną nawierzchnią – przykryte halą pneumatyczną na okres jesienno-zimowy)

· Strefa pierwszej drużyny:

* szatnie

* siłownia

* powierzchnie treningowe

* strefa wypoczynku – player’s lounge

* sale konferencyjne

* gabinety medyczne i lekarskie

* część hotelowa z 24 pokojami o standardzie 4 gwiazdkowym

· Akademia Piłkarska:

* szatnie,

* siłownia

* powierzchnie treningowe

* sale lekcyjne

* bursa dla zawodników w wieku 13-18 lat (ponad 60 miejsc pobytowych).

* W ośrodku odbywać się będą zajęcia drużyn w kategorii U15-U18 i Legii II

· Biura pionu sportowego i innych działów klubu

· Centrum Badawczo – Rozwojowe LegiaLab

· Powierzchnie dla start-upów sportowych

· Ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa dla mieszkańców, która będzie popularyzowała aktywny, zdrowy tryb życia.

Przed stworzeniem ostatecznego projektu ośrodka przedstawiciele Legii wizytowali ok. 30 obiektów treningowych w całej Europie (m.in. Realu Madryt, FC Barcelony, Borussii Dortmund, Bayernu Monachium, Red Bulla Lipsk, Anderlechtu Bruksela, Ajaxu Amsterdam, Feyenoordu Rotterdam, Sportingu Lizbona, FC Porto, Arsenalu Londyn, Tottenhamu Londyn i Chelsea Londyn). Łącznie przeanalizowano projekty techniczne około 80 ośrodków.

Polecamy także:

Jak zmieniły się trendy zajęć grupowych? – rozmowa z Elą Przygrodzką