W ubiegłym miesiącu odbyło się oficjalne otwarcie: OLIMPUS Centrum Modelowania Sylwetki.
Na temat nowego konceptu na śląsku, rozmawiamy z Marcinem Miechowiakiem,

Panie Marcinie. Na śląsku otwiera się coraz więcej klubów. Co Państwa wyróżnia na tle konkurencji?

Dzisiaj ludzie są w ciągłym biegu, borykamy się wciąż z chronicznym brakiem czasu, a jednocześnie chcielibyśmy należeć do jakieś realnej grupy społecznej, gdzie będziemy czuć się wspierani, motywowani do działania. Odpowiedzią na te bolączki dzisiejszych czasów jest OLIMPUS Centrum Modelowania Sylwetki.
Na tle innych firm działających w branży aktywności sportowej na pewno wyróżniamy się kompleksowym podejściem do sylwetki uczestnika zajęć aktywnych. Staramy się również, aby na naszych zajęciach zniknęła anonimowość, dzięki czemu grupa bardziej się motywuje do działania. Na treningach wykorzystujemy elementy współpracy oraz rywalizacji, co bardzo fajnie wpływa na budowanie społeczności. Każdy nowy uczestnik naszych treningów jest przedstawiony grupie, a jednocześnie dostaje niezbędne informację o regułach i zasadach jakie panują w naszym ośrodku. Każdy członek naszego klubu ma dostęp do pomiaru ciała na analizatorze InBody 170, który pomiar realizuje z 8 punktów ciała, co daje nam już dokładną wiedzę na temat budowy ciała. Każdy pomiar odbywa się przy udziale naszego dietetyka, który jest dostępny dla naszych klubowiczów w ramach darmowych konsultacji w członkostwie klubu. Członkowie klubu mają również możliwość skorzystania w ramach członkostwa z sauny fińskiej wyposażonej w aromaterapię i koloroterapię.

 

Słyszałam, że pragną Państwo wprowadzić mała rewolucję jeśli chodzi o zajęcia zorganizowane?

Rewolucją jaką pragnąłem wprowadzić na rynek aktywności fizycznej jest oświetlenie sali do treningów, treningi HIIT dosłownie dla wszystkich (uczestnikami naszych treningów są ludzie w wieku od 25 do 68 lat) oraz fajną atmosferę podczas treningu, aby uczestnicy poprzez zabawę przechodzili przez trening i spalali do 1000 kcal w ciągu 45 min, dodatkowo treningi HIIT powodują rozkręcenie się naszego metabolizmu i dzięki temu przez kolejne 36 godzin po treningu spalamy tkankę tłuszczową. Oczywiście, aby to wszystko było możliwe musiałem zainwestować w pasy do pomiaru pracy serca MyZone, dzięki którym podczas treningu jesteśmy wstanie obserwować każdego uczestnika zajęć, jego pracę serca oraz wydolność organizmu w procentach. I dzięki tej wydolności jesteśmy wstanie przeprowadzić efektywny trening każdemu.

Z tego co czytałam, to nie koniec udogodnień dla potencjalnych klubowiczów

W naszym ośrodku posiadamy jeszcze trzy gabinety SPA: – gabinet kosmetologiczny, gdzie zadbamy kompleksowo o sylwetkę i ciało – gabinet masażu, gdzie kompleksowo zadbamy o relaks ciała i duszy – gabinet fizjoterapeutyczny, gdzie zadbamy o zdrowie ciała, stawów i mięśni. Wszystko znajduje się w nowo wyremontowanym obiekcie pod jednym dachem w nowoczesnym industrialnym wystroju.

Czy mógłby Pan opowiedzieć naszym czytelnikom, dlaczego w klubie postawili Państwo na trening HIT?

Może zacznijmy od początku. Treningi HIIT, co to takiego? W naszym klubie realizowane są na razie tylko treningi HIIT czyli High Intensity Interval Training po polsku trening interwałowy o wysokiej intensywności. Zdecydowaliśmy się na tego typu zajęcia, ponieważ są to treningi bazujące na autonomicznych ruchach człowieka, dzięki czemu wszyscy jesteśmy wstanie je realizować, a dodatkowo pobudzamy nasz metabolizm i wkręcamy go na wysoki poziom spalania tkanki tłuszczowej. Po takim treningu organizm jeszcze przez 36 godzin spala tkankę tłuszczową. Nasz organizm działa podobnie jak silnik w aucie. Gdy dociskasz gaz, spalanie paliwa rośnie. Tak samo działa nasz organizm. Dzięki tym treningom jesteśmy wstanie mocniej walczyć z tłuszczem, dodatkowo zwiększamy również wydolność tlenową oraz kondycję. Dodatkowo dzięki pasom MyZone do pomiaru pracy serca sprawiamy, że trening każdego z uczestników jest bardziej efektywny, ponieważ trener jest w stanie utrzymywać wydolność organizmu na poziomie 80% do 90%, a tylko w tym przedziale organizm jest u szczytu spalania tłuszczu.

OLIMPUS Centrum Modelowania Sylwetki wyróżnia również oryginalny wystrój wnętrza. Czy mógłby Pan powiedzieć coś więcej na ten temat?

Jak wygląda nasza sala do treningów HIIT? Na sali do treningów HIIT posiadamy 3 sekcję po 9 stanowisk. Pierwsza sekcja posiada 9 sprzętów kardio: 3x rowerki spinningowe firmy HT, 3x ergonometry narciarskie Concept2 oraz 3x bieżnie LifeFitness. Druga sekcja to sekcja do treningu siłowego składająca się z 9 stanowisk TRX. Trzecia sekcja składa się z 9 stanowisk do treningu funkcjonalnego (maty, kettle, gumy, stepy). Sala zezwala na trening aż 27 osobom. Przy takiej ilości wprowadzamy drugiego trenera. Dodatkowo sala posiada strefę, w której klienci czekając na zajęcia mogą rozsiąść się na dwóch rogówkach w nowoczesnym stylu. Sala została wyposażona w niebieskie taśmy LED, w dwa spidery dyskotekowe po 8 świateł LED oraz w 27 spotów. Pierwsze z nich oświetla całą salę na niebiesko, drugie światła dają efekt zabawy dyskotekowej. Trzeci rodzaj świateł oświetla wszystkie 27 stanowisk na sali na początku treningu, przy takim oświetleniu ludzie wchodzą na salę.

Skąd czerpał Pan inspirację do stworzenia OLIMPUS Centrum Modelowania Sylwetki?

W sierpniu 2018 roku zdecydowałem wraz z moim tatą zainwestować w obiekt sportowy. Szukaliśmy obiektu do 500 m2, z siłownią i salą fitness. Znaleźliśmy obiekt z potencjałem w Dąbrowie Górniczej. Bardzo dobry dojazd z każdej strony śląska, nie trzeba wjeżdżać do centrum Dąbrowy, aby do nas dojechać. Kupiliśmy i zaczęliśmy robić remont. W między czasie w Warszawie odbywały się targi FIWE 2018, na których organizowano SALMA z firmy PerfectGym. Będąc na tych targach poznałem Arkadiusza Wolskiego, który otworzył mi oczy na rynek fitness w Polsce. Arek wskazał mi kilka klubów, które działają na zachodzie w stylu butikowym realizując treningi HIIT. Jednym z takich klubów był 1REBEL z Wielkiej Brytanii, który był moją inspiracją odnośnie sali i treningów oraz istniejącej tam atmosfery. Po powrocie z targów zmieniłem koncepcję naszego obiektu, a po zakupie maszyn od firmy ITP. S.A., wspólnie z nimi, a dokładniej dzięki pracownikowi firmy ITP S.A. – Oldze Gomułko utworzyła się nazwa naszego ośrodka: OLIMPUS Centrum Modelowania Sylwetki i tak powstaliśmy.

Polecamy także

Pierwsza kawiarnia STARBUCKS w Saturn Fitness Malta