źródło: Club Solutions Magazine

Orangetheory Fitness, jedna z najszybciej rozwijających się marek w historii branży, osiągnęła ważny punkt rozwoju: otwarcie swojej 1000. lokalizacji Końcówka roku dla marki była bardzo dynamiczna. W grudniu otworzyli 44 nowe lokalizacje (w tym sześć międzynarodowych klubów), Orangetheory ma ambitny cel na rok 2019 i nie tylko.

W najbliższej przyszłości zamierzamy kontynuować naszą gorącą stopę wzrostu od 250 do 300 nowych studiów rocznie, powiedział Mike Mettler, wiceprezes ds. Rozwoju franczyzy w Orangetheory. Mamy bardzo duży popyt ze strony naszych członków, na tyle żeby otwierać kolejne lokalizacje, które będą mogli odwiedzać częściej, w dogodniejszych lokalizacjach.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, strategia rozwoju marki jest prosta, według Adama Krella, właściciela klubu i dewelopera obszaru dla marki:

Naszym celem jest próba wniesienia Orangetheory do każdej lokalnej społeczności, ponieważ nasz trening jest dla wszystkich – powiedział Krell. Jedynym sposobem, w jaki możemy to osiągnąć, jest dynamiczny rozwój i ekspansja klubów do różnych miejsc.

W planie Krella znajdują się Nowy Jork, New Jersey i Connecticut, a także w 12 możliwych lokalizacjach w regionie, który jest jego głównym obszarem zainteresowania w 2019 roku. Większy Nowy Jork, New Jersey, Connecticut to moim zdaniem stolica fitnessu na świecie, powiedział. Prawdopodobnie ma najgęściejszą liczbę obiektów fitness na świecie.

Nawet tak nasycony rynek fitness jak Nowy Jork nie zahamuje jednak sukcesu Orangetheory. Według Krella, szybki rozwój marki jest dowodem na to, że jej formuła może działać wszędzie. Nasi klienci są tego dowodem – powiedział. Ludzie wracają do nas z powodu wyników. Z przekonaniem mogę powiedzieć, że przychodząc do nas dwa lub trzy razy w tygodniu, bardzo trudno jest nie uzyskać wyników.

Głównym motorem sukcesu Orangetheory oprócz treningów, są jej ludzie, na wszystkich poziomach biznesu, od trenerów po menedżerów korporacyjnych. Każdy w organizacji stara się stworzyć wyjątkowe doświadczenie dla każdego klienta.

To jak bycie w oazie – powiedział Krell. Nasi trenerzy, pracownicy recepcji, menedżerowie i liderzy zdecydowanie inspirują klubowiczów. Kiedy widzisz uśmiechniętą twarz, która podnosi cię i daje motywujące słowa w treningu, czujesz się lepiej w tak pozytywnym otoczeniu.

Nacisk na zaangażowanie klubowiczów jest główną misją Orangetheory, dlatego też właśnie marka tak dobrze współgra z klientami. Nasza działalność polega na angażowaniu naszych członków i dokonywaniu zmian w ich życiu dzięki temu, że przychodzą do naszych studiów. – powiedział Mettler.

Bez względu na to, czy Orangetheory otworzy 300 klubów w 2019 czy nie, misja marki pozostanie taka sama: zaangażuj członków na poziomie osobistym, aby pomóc im w osiągnięciu ich celów. Naszym celem jest dać naszym klubowiczom więcej radości z życia – dłuższe, bardziej żywe życie – powiedział. Ekspansja do 1000 studiów to ważny kamień milowy, ponieważ możemy wpłynąć na więcej ludzi i pomóc im osiągnąć ich osobiste cele.

“Wierzymy, że mamy najlepszy produkt na świecie – nasz trening zmienia ludzkie ciała, umysły i życie” – powiedział Krell. Jedynym powodem, dla którego jesteśmy w stanie otworzyć tak wiele lokalizacji, jest to, że ludzie osiągają wyniki.

Polecamy także:

Calypso Fitness w prestiżowym gronie TOP 100 Marek w Polsce według raportu KPMG