Ubiegły rok był dość owocny również dla Organic Fitness – sieci, która stawia na społeczność. Na co dzień zaskakują klubowiczów rozmaitymi akcjami, wychodząc na przeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Co ich wyróżnia? Jakie mają plany rozwoju? Jak oceniają sytuacje na rynku w branży fitness? Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Maciejem Kowalskim.

Ważne wydarzenie, które wpłynęło na rozwój firmy w 2018 roku? Zrealizowane projekty w 2018 roku, którymi warto się pochwalić?

Rok 2018 dla Sieci Organic Fitness był szczególny. Przede wszystkim udało się zabezpieczyć spółkę w kapitał niezbędny do realizacji założonego planu rozwoju. Naszym celem jest rozwój organiczny i stabilny, ale przede wszystkim realny. Stawiamy na Wielkopolskę, bo stąd się wywodzimy. Dzięki pozyskanym środkom w bieżącym roku zamierzamy otworzyć co najmniej 1 nowy klub w Poznaniu. Kolejne inwestycje już w 2020.

Następnym ważnym wydarzeniem było otwarcie pierwszego klubu sieci Organic Fitness w centrum Poznania. W budynku Polonez przy ul. Niepodległości otworzyliśmy najnowszy klub, który został dobrze przyjęty przez Poznaniaków ale nie tylko. W związku z tym, że obiekt znajduje się w sąsiedztwie poznańskich uczelni i akademików dużą część naszych nowych organicznych klubowiczów stanowią studenci. Tak pozytywne przyjęcie w Poznaniu sprowokowało nas do podjęcia decyzji o kolejnych otwarciach klubów w stolicy Wielkopolski i dlatego we wrześniu oddamy do użytku nasz najnowszy projekt. O szczegółach poinformujemy już niedługo.

Problemy w branży fitness, które stanowią obecnie największe wyzwanie dla klubów fitness. Jak sobie Państwo z nimi radzą?

Po pierwsze: WYRÓŻNIJ SIĘ ALBO ZGIŃ! Jeśli nie masz jasno określonej strategii, to bardzo szybko będziesz musiał poszukać dla siebie innego zajęcia:) My postawiliśmy na SPOŁECZNOŚĆ. Konsekwentnie tworząc i rozwijając GRUPY. Organic Fitness to żywy organizm, który tworzą Nasi Klubowicze, a my dajemy im platformę do tego by mogli realizować swoje pasje.

W 2018 roku z sukcesem udało nam się rozwinąć GRUPĘ RUNMAGEDDON, dla miłośników rywalizacji i pokonywania przeszkód. Otworzyliśmy własny tor przeszkód w Swarzędzu, prowadzimy zajęcia w terenie, startujemy w zawodach w całym kraju – w tym roku celem jest Korona Runmageddon oraz Tytuł Weterana:-)

Jeśli lubisz tańczyć i nie boisz się wystąpień publicznych to zapraszamy do GRUPY SHOWDANCE. Nasze Klubowiczki, mają za sobą występy podczas wielu dużych wydarzeń.

Miejsce znalazło się również dla osób, którym mróz nie straszny – to nasze MORSY

Rozwijamy też z sukcesem GRUPĘ BJJ – dla miłośników mocnego uderzenia!

A z nowym rokiem rusza pełną parą ORGANIC RUNNERS – dla tych którzy chcą zacząć jaki i realizować się w zawodach – jednym z naszych głównych celów na widnokręgu w 2019 roku jest Półmaraton Karkonoski!

W głowie na 2019 rok mamy kolejne pomysły na integrowanie naszej SPOŁECZNOŚCI, tak wyrażamy naszą misję!

Jesteśmy dumni z naszych Klubowiczów! 🙂

Prognozowane trendy rozwoju w branży fitness w 2019 roku?

Rok 2019 dla branży fitness to przede wszystkim rok konfrontacji. Konfrontacji coraz liczniejszych koncepcji, nowatorskich projektów, prawie darmowych klubów fitness z rozwijającym się wciąż i wzmacniającym segmentem mid-market. Oznacza to walkę o zainteresowanie klienta, bombardowanego zewsząd ofertami klubów opartymi o najniższą cenę, najwyższą jakość, najskuteczniejsze efekty, najwyższe standardy obsługi klienta itd. Będzie to kolejny rok konsolidacyjny ale również innowacyjny. Aby pozostać, przetrwać na coraz bardziej konkurencyjnym rynku należy bezwzględnie się wyróżniać. My stawiamy na organiczność, społeczność i profesjonalizm. Szanujemy i dbamy o środowisko. Każdy klub, każda sieć niezależnie od mocnej pozycji na rynku będzie prędzej czy później określić się – kto jest ich docelowym klientem. Kluby przestaną być dla każdego – zaczną koncentrować się na konkretnej grupie docelowej.

Branża się kształci, nabiera coraz więcej profesjonalizmu. To powoduje, że standard obsługi klienta – tak szumnie noszony na klubowych sztandarach – staje się rzeczywiście świadomym standardem. Docenią to również klubowicze – zapewne staną się bardziej lojalni na czym ogromnie zależy klubom. Bo oprócz nowej sprzedaży należy zadbać o współczynnik retencji w naszym klubie. Na to właśnie postawią kluby w 2019 roku – z korzyścią dla klienta i branży.

Polecamy także

Polska wśród krajów najczęściej marnujących żywność – raport